Stardew Valley – jedna z najlepszych gier niezależnych w historii wreszcie trafia na smartfony

Stardew Valley to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier indie we współczesnej historii gamingu. Gra zdążyła już trafić na wszystkie wiodące konsole i PC-ty, a teraz, niemal 2,5 roku po premierze, zadebiutuje również na smartfonach.

Stardew Valley to w dużym uproszczeniu „symulator farmy”. Produkcja stworzona przez jednego człowieka – Erica Barone’a, czerpie inspiracje z kultowej serii Harvest Moon, jednak twórcy udało się jednocześnie stworzyć dzieło unikatowe i wyjątkowe. Składa się na to wiele elementów – od gameplayu, który wbrew pozorom wcale nie musi skupiać się na rozwoju farmy, poprzez urokliwą muzykę, a na oprawie graficznej w stylu pixel art kończąc.

Eric Barone poinformował, że Stardew Valley już 24 października trafi na urządzenia z systemem iOS. Grę w sklepie Apple wyceniono na 7,99 dolara, w tej cenie otrzymamy pełną wersję gry, pozbawioną jakichkolwiek mikropłatności. Twórca gry potwierdził również, że produkcja trafi na Androida, jednak na razie nie może podać konkretnej daty premiery.

Warto dodać, że wersja mobilna otrzyma sterowanie oraz interfejs dostosowane do dotykowych ekranów, niestety w grze zabraknie trybu multiplayer.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane