Steam Link pozwoli nam grać w PC-towe produkcje na naszym smartfonie!

Valve, właściciel największego sklepu z cyfrowymi grami komputerowymi – Steam, ogłosił właśnie dwie nowe aplikacje, które pojawią się na urządzeniach z Androidem i iOS – Steam Link i Steam Video.

Steam Link zadebiutuje już 21 maja i umożliwi nam ona korzystanie z naszej biblioteki Steam na urządzeniach z Androidem lub iOS-em. Po uruchomieniu i skonfigurowaniu aplikacji rozgrywka z PC będzie streamowana na nasz smartfon bądź tablet. Na uwagę zasługuje również fakt, że już w dniu premiery Steam Link obsługiwać będzie kontroler Steam i inne popularne kontrolery przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Choć aplikacja zapowiada się znakomicie to jest jedno ale, jeśli chcemy korzystać z jej możliwości to nasze urządzenie musi być połączone za pośrednictwem sieci 5GHz.

Druga z zapowiedzianych dziś aplikacji – Steam Video, umożliwi nam ona oglądanie materiałów wideo dostępnych na Steam bezpośrednio na urządzeniach z Androidem i iOS-em przez Wi-Fi lub LTE. Co więcej aplikacja zaoferuje nam również tryb offline. Oznacza to, że będziemy mogli pobrać film na nasz smartfon i obejrzeć go w dowolnej chwili, nawet przy braku dostępu do sieci. Steam Video zadebiutuje jeszcze tego lata, jednak na konkretną datę premiery musimy jeszcze poczekać.

Zainteresowani? Muszę przyznać, że Steam Link zapowiada się wyjątkowo interesująco. Możliwość grania w PC-towe produkcje leżąc na kanapie – bezcenne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane