kingdoms of amalur

THQ Nordic się zbroi, jest szansa na powrót Kingdoms of Amalur

THQ Nordic kontynuuje poszerzanie swojego portfolio. Szwedzki wydawca poinformował właśnie, że nabył prawa do marki „Kingdoms of Amalur” – gry rpg z 2012 roku stworzonej przez 38 Studios i Big Huge Games. THQ Nordic uzyskał również prawa do marki „Amalur”, który opiera się na porzuconym projekcie MMORPG o nazwie „Copernicus”.

„Kingdoms of Amalur” to bardzo udana produkcja z gatunku rpg, przy produkcji której brali udział tacy artyści jak: pisarz Robert Salvatore czy rysownik i scenarzysta komiksowy Todd McFarlane. Niestety w skutek wielu dziwnych zagrywek na poziomie finansowania produkcji, ta nie osiągnęła odpowiedniego sukcesu, co ostatecznie przełożyło się na porzucenie całej marki.

Dzisiejsza wiadomość o przejęciu praw do marki przez THQ Nordic pozwala mieć nadzieję, że europejski wydawca ma w planach jej aktywny rozwój. W mediach zaczęły pojawiać się spekulacje, o tym, że THQ Nordic będzie chciało w pierwszej kolejności wydać odświeżoną wersję gry z 2012, a dopiero po jej debiucie przygotować pełnoprawną kontynuację. Bez względu, jaką drogę obierze wydawca, mam szczerą nadzieję, że marka Kingdoms of Amalur do nas wróci.

Warto dodać, że THQ Nordic w ciągu ostatnich paru lat zanotowało ogromy rozwój i w swoim portfolio ma wiele znakomitych produkcji. Jeszcze w 2013 roku szwedzki wydawca znany był pod nazwą Nordic. Wówczas wykupił on prawa do nazwy upadającego THQ i część jego licencji. W 2016 firma zmieniła nazwę na THQ Nordic i wykupiła NovaLogic wraz z całym jej dorobkiem. To jednak było dopiero preludium do największego przejęcia w historii firmy. Na początku tego roku THQ Nordic wykupiło Koch Media, a co za tym idzie prawa do takich marek jak: Saints Row, Dead Island czy Metro.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Navitel Navigator na tabletach Kiano

Opublikowane przez - 12 listopada 2015 0
NAVITEL Poland, filia dostawcy map i samochodowych rozwiązań nawigacyjnych, nawiązała współpracę z firmą Barel Poland, producentem tabletów Kiano. Umowa zawarta…