tplink Archer C5400X

TP-Link wprowadza do sprzedaży router dla graczy – Archer C5400X

Firma TP-Link dostrzegła potencjał w sprzęcie gamingowym i wprowadziła do sprzedaży w naszym kraju zaawansowany router – Archer C5400X.

tp-link Archer C5400X

Archer C5400X korzysta z technologii NitroQAMTM, oferując łączną przepustowość nawet do 5334Mb/s w trzech pasmach transmisji (1000Mb/s w paśmie 2.4GHz oraz po 2167Mb/s w pasmach 5GHz). Pozwala to na optymalizację działania sieci poprzez jej podział pomiędzy wszystkie urządzenia w domu. Np. jedno pasmo można przeznaczyć do gier, drugie do streamingu wideo w 4K, a ostatnie na użytek mniej wymagających domowników. Wykorzystując Smart Connect, router automatycznie wybierze najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią.

Stała siła sygnału w każdym kącie domu zapewniona jest przez osiem anten wspieranych technologią Range Boost. Archer C5400X dodatkowo wykorzystuje technologię Beamforming umożliwiającą zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększenia siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. Dzięki technologii MU-MIMO, Archer C5400X wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie, co zwiększa wydajność komunikacji. Innym rozwiązaniem pozwalającym optymalizować wydajność WiFi jest Airtime Fairness. Działanie tej technologii polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Router posiada ponadto osiem gigabitowych portów Ethernet.

tplink Archer C5400X

Moc do grania na najwyższych obrotach zapewnia czterordzeniowy procesor 64-bitowy o taktowaniu 1,8GHz, trzy procesory pomocnicze oraz 1GB pamięci RAM. Co więcej, Archer C5400X wykrywa ruch sieciowy z gier i nadaje mu najwyższy priorytet.

Na uwagę zasługuje również system HomeCareTM z antywirusem od TrendMicro, który ochroni domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością docenią funkcję kontroli rodzicielskiej, która umożliwia blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Wystarczy ustawić listy adresów URL dostępnych lub zablokowanych z poziomu danej sieci, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za pomocą harmonogramu określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią.

Za takie cudeńko przyjdzie nam sporo zapłacić. Router Archer C5400X wyceniono na 1100 złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

LG G5 – nowe wieści

Opublikowane przez - 17 listopada 2015 0
Kwestią krótkiego czasu było kiedy pojawią się pierwsze przecieki odnośnie nowego modelu flagowego LG – czyli G5. Właśnie są. Jak podaje…

Kolorowe opaski Garmin vívofit 3

Opublikowane przez - 25 kwietnia 2016 0
Garmin zaprezentował opaskę Garmin vívofit 3.  Można ją połączyć z pulsometrem, aby rejestrować tętno podczas treningów. Opaska liczy również minuty…

Mini router od Fritz!

Opublikowane przez - 27 sierpnia 2015 0
Fritz! zaprezentował nowy FRITZ!Box 4020, który jest najmniejszym z rodziny routerów FRITZ!Box w historii.  Urządzenie pozwala na korzystanie z dostępu do Internetu…