W drodze na finał Mundialu. TOP5 nawigacji GPS

Polska reprezentacja co prawda się nie popisała na tegorocznym Mundialu, ale nie oznacza to końca piłkarskich emocji. Po kilku nieoczekiwanych wynikach, odpadnięciu piłkarskich potęg i awansach drużyn, na które raczej nikt nie stawiał, na mistrzostwach może wydarzyć się jeszcze wiele ciekawego. Im wyższa stawka, tym niespodzianek może być więcej. Zapowiada się na to, że zobaczymy jeszcze dużo dobrego futbolu, warto więc śledzić Mundial do samego końca. A może nawet warto zrobić sobie wycieczkę na finał? Dla tych, którzy już taką  podróż zaplanowali, a także dla tych, którzy dopiero o tym myślą, proponujemy najlepsze na rynku nawigacje, które pozwolą bezpiecznie dojechać do celu przez Białoruś i Rosję.

Na początek ważne przypomnienie – stawki za roaming w Białorusi i Rosji, zwłaszcza za transfer danych, są znacznie wyższe niż w Unii Europejskiej, więc podróżowanie z nawigacjami on-line może wiązać się z ogromnym rachunkiem od operatora. Dlatego też jadąc za naszą wschodnią granicę, warto zadbać o dobre mapy off-line, zapisane w pamięci urządzenia. I mimo popularności aplikacji nawigacyjnych na smartfony, warto pomyśleć o osobnej, tradycyjnej nawigacji typu PND, która zawsze będzie na miejscu i nigdy nie odmówi współpracy. Takie urządzenia można kupić za stosunkowo niewielkie kwoty. Oto nasze typy, dla ułatwienia podajemy je, zaczynając od najlepszej.

 

1. Navitel E500 Magnetic 5’’

Na podróże do Rosji absolutnie najlepszym wyborem będzie Navitel. To czeski producent, który może się poszczycić niezwykle dokładnymi mapami państw Wschodniej Europy. W modelu Navitel E500 Magnetic użytkownik otrzymuje wbudowane mapy Navitel obejmujące teren Polski i Europy, a także Rosji, Ukrainy, Białorusi oraz Kazachstanu. Można więc pojechać na Mundial, a w drodze powrotnej zrobić sobie „małą” wycieczkę po są sąsiednich krajach.

Mapy wyróżniają się ogromną liczbą punktów adresowych i bogatą bazą użytecznych miejsc, takich jak bankomaty, restauracje czy atrakcje turystyczne. Co ważne, producent oferuje bezpłatną i bezterminową aktualizację map. Jazdę po nieznanych miastach i po skomplikowanych węzłach drogowych ułatwia asystent pasa ruchu i widok skrzyżowań w 3D.


Nawigacja Navitel E500 Magnetic 5’’ jest niewielka i poręczna, można ja też więc latwo ukryć lub zabrać ze sobą i wykorzystywać w trybie pieszego. Pięciocalowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 zapewnia odpowiednią widoczność, by nie zgubić trasy. W nawigacji Navitel E500 Magnetic zastosowano mocowanie magnetyczne z wbudowanym zasilaniem. Stabilny uchwyt mocujący do szyby umożliwia wyjątkowo łatwe i precyzyjne ustawienie nawigacji według upodobań kierowcy.


Navitel E500 Magnetic 5’’ kosztuje zaledwie 349 zł w sklepie x-kom.

2. Mio Spirit 7500 EU + mapa Rosji

Nawigacja Spirit 7500 to propozycja dla tych, którzy chcą zainwestować nieco więcej i mieć nawigację z licznymi funkcjami dodatkowymi. Nawigację wyróżniają  zaawansowane technologie planowania tras, takie jak IQ Routes i LearnMe Pro (monitoruje styl jazdy kierowcy, zapoznaje się z nim i proponuje trasy dostosowane do jego preferencji.), które umożliwiają wybranie najlepszej trasy. Z kolei funkcja Asystent parkowania ułatwia odnajdywanie parkingów. Nawigacja ma też preinstalowaną bazę fotoradarów, widok skrzyżowań 3D, asystenta pasa ruchu, bogatą bazę użytecznych miejsc (punktów POI), tryb pieszego czy symulację trasy w tunelu. Urządzenie wyposażone jest w szeroki ekran 5 cali o rozdzielczości 480 x 272.


Wraz z nawigacją Mio Spirit 7500 EU użytkownik otrzymuje mapy 44 państw Europy z gwarancją bezterminowej aktualizacji, przez cały okres eksploatacji urządzenia. Co więcej, Mio proponuje też usługę wypożyczania map na czas krótkiej podróży lub dokupienia ich. W przypadku Rosji dostępna jest mapa, której koszt wynosi około 40 euro. Kwotę tę można jednak obniżyć, korzystając z trwającej obecnie promocji Cash Back, która w przypadku tego modelu pozwala odzyskać 50 zł. Cena samej nawigacji Mio Spirit 7500 EU to 449 zł, więc ostateczny koszt całego zestawu z mapą Rosji wyniesie około 570 zł.
Więcej informacji o promocjach i nawigacjach Mio: http://www.promocjemio.pl

3. TomTom Start 52 EU

TomTom to wyrobiona marka na rynku nawigacji, a model Start 52 EU to stosunkowo proste, ale wciąż nieźle wyposażone urządzenie z dobrymi mapami i kilkoma bardzo przydatnymi funkcjami. TomTom Start 52 EU ma ekran 5 cali o rozdzielczości 480 x 272. Mapy Europy obejmują praktycznie cały kontynent, w tym Białoruś i większą część Rosji (całą europejską). Producent oferuje bezpłatne aktualizacje map przez cały okres eksploatacji urządzenia.

 

Nawigacja wyposażona jest w funkcję asystenta pasa ruchu, a także usługę Fotoradary (3-miesięczna usługa za darmo). Wygodny montaż w samochodzie ułatwia sprawdzony, niezwykle praktyczny krążkowy uchwyt TomToma. Poza wersją pięciocalową producent przygotował też warianty nawigacji Start z ekranami 4 oraz 6 cali.
Cena modelu TomTom Start 52 EU: 529 zł.

4. Vordon GPS 5 EU

Vordon to marka, o której nie jest tak głośno, jak o topowych producentach, jednak w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność wśród kierowców dzięki bardzo atrakcyjnym cenom i licznym wariantom urządzeń. Proponowany przez nas model Vordon GPS 5 EU to tylko jeden z kilku równie atrakcyjnych, z ekranami od 4,5 do aż 7 cali. Wspólną cechą tych nawigacji jest wykorzystanie darmowych map OpenStreetMap, które obejmują  całą Europę z Rosją włącznie. Nawigacje Vordon są odblokowane (system Windows CE 6.0), więc można na nich zainstalować np. mapy TomTom, które też obejmują Rosję. Wbudowane oprogramowanie ma następujące funkcje: głosowy przewodnik turystyczny, automatyczna modyfikacja trasy, ostrzeganie przed niebezpiecznymi miejscami na drodze, a także tryb pieszego.


Vordon GPS 5 EU wyposażony jest w ekran 5 cali, łączność Bluetooth, a także transmiter FM. Ma również złącze AV IN, pozwalające podłączyć kamerę cofania.
Cena: 249 zł.

5. MapFactor Navigator

MapFactor Navigator to co prawda nie urządzenie nawigacyjne, ale aplikacja dla smartfonów, ale jej zaletą jest darmowa dostępność i sporo wybór funkcji. Jest to program pochodzący z Czech i bazuje na mapach OpenStreetMap z Rosją włącznie, ale można także skorzystać z wersji płatnej, która wykorzystuje mapy TomTom. Program jest jedną z z najlepszych nawigacji samochodowych korzystających z zasobów OpenStreetMap. MapFactor Navigator oferuje: możliwość pobierania map off-line, nawigację głosową w różnych językach, planowanie tras, obsługę punktów POI, widok nawigacji 2D i 3D, ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości i fotoradarach, tryby pracy dla samochodu, autobusu czy pieszego. W wersji Premium można liczyć ponadto na trasy alternatywne, interfejs HUD i dla wybranych krajów informacje drogowe  Live HD Traffic.


Podstawowa wersja MapFactor Navigator jest dostępna za darmo dla Androida, iOS oraz systemów Windows, niestety w niektórych sytuacjach wyświetla reklamy (np. podczas pobierania map). Wszystkie usługi Premium, w tym usunięcie reklam, kosztują 26 zł, a ceny map TomTom zależne są od wybranego regionu. Pozostając jednak przy darmowym wariancie, też w miarę komfortowo powinniśmy dotrzeć na Mundial.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Telefony to nie mamuty

Opublikowane przez - 15 grudnia 2017 0
Wejście iPhone’a umownie nazwano początkiem smartfonowej rewolucji. To właśnie dekadę temu kolejni producenci zaczęli oferować coraz więcej modeli z ekranami…