W piątek rusza „polska IFA”, czyli targi Electronics Show w Nadarzynie

Już w najbliższy piątek, 13 kwietnia, w podwarszawskim Nadarzynie ruszają Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej Electronics Show. Impreza potrwa do niedzieli 15 kwietnia. Swój udział zapowiedzieli najwięksi producenci i dystrybutorzy, w tym Samsung, Sony, Huawei, HP, Intel, LG, Panasonic czy Philips. Patronat medialny nad imprezą objęły redakcje Mobility, MobilityNews i Technikalia TV.

Chociaż to dopiero pierwsza edycja imprezy, targi Electronics Show doczekały się już nawet miana „polskich targów IFA”. Być może niewiele w tym przesady. Jak przekonuje organizator, są to największe targi elektroniki użytkowej w Polsce, a zarazem nowa generacja targów, które oferują nie tylko statyczne ekspozycje, ale także dynamiczne prezentacje, warsztaty i pokazy. Jest to pierwsze w Polsce wydarzenie, które w tak kompleksowy sposób prezentuje najnowocześniejsze technologie, rozwiązania światowych producentów elektroniki użytkowej oraz związane z nią usługi.

Dla odwiedzających organizatorzy przewidzieli moc ciekawych atrakcji. Będzie można nie tylko obejrzeć najnowsze modele urządzeń producentów elektroniki użytkowej, sprzętu mobilnego, IT oraz Internet of Things, VR czy AGD, ale także przetestować je na miejscu w tematycznych ekspozycjach. W programie znalazły się także interaktywne prezentacje, eventy na scenie głównej, konferencje i seminaria, a także konkursy i turnieje z nagrodami. Ale to nie wszystko!

Miłośnicy czterech kółek będą mogli wybrać się na tor rajdowy, gdzie odbywać się będą jazdy testowe samochodami i motocyklami elektrycznymi marek Tesla, BMW, Chevrolet, Ford, Fiat, Renault oraz LEM Flacon, pierwszym w Polsce elektrycznym motocyklem crossowym.

Dla fanów motoryzacji przyszłości przygotowano jeszcze coś: skutery, seagwaye, trójkołowce, tańczące samochody i concept car  show, czyli projekty pojazdów, jakimi być może będziemy jeździć w niedalekiej przyszłości.

Inną atrakcją ma być strefa kosmiczna, gdzie eksperci wprowadzą w tajniki zawodu astronauty. Będzie też mowa o misjach kosmicznych analogowych, czyli podbojach kosmosu „na próbę”. Odważnych organizatorzy zapraszają na pokład stacji kosmicznej i testowania Interkosmosu, czyli symulatora VR wraz z lądowaniem kosmiczną kapsułą na Ziemi. Będą także pokazy łazików kosmicznych.

Kolejną propozycją jest wirtualny spacer VR – podróż w goglach VR, która odbywa się w błyskawicznie zmieniających się lokalizacjach, w niezwykle rozbudowanej scenerii ulic, placów i budynków.

Dla fanów Gwiezdnych Wojen szykuje się prawdziwe szaleństwo. Wśród  najciekawszych rekwizytów tej galaktycznej  bajki organizatorzy przygotowali makietę słynnego statku X-Wing w skali 1:1,  kostiumy i masę gadżetów.  W kosmicznym bunkrze będzie można zrobić zdjęcia z cosplayerami.

Miłośników filmu zainteresować może Kino Epson. To imitacja mini kina specjalnie zbudowanego  do zaprezentowania projektora w zaciemnionej przestrzeni. W kinowej przestrzeni znajdą się najnowsze i najlepsze modele projektorów i telewizorów dostępnych na rynku.

Nie zabraknie też ekspozycji dla entuzjastów dobrego brzmienia. Audiofile będą mogli przetestować profesjonalne zestawy audio w specjalnej przestrzeni – w przeszklonych zamkniętych pomieszczeniach, które pozwolą poznać zalety systemów audio z najwyższej półki.

Projekty akademickich kół naukowych to prezentacja poważnych i arcyciekawych rozwiązań technologicznych. Prym wiodła będzie Wojskowa Akademia Technicznej, która pochwali się kamerami, symulatorami lądowania, drukarkami 3D i robotami sterowanymi głosem.

Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej Electronics Show odbywają się w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, które znajduje się w al. Katowickiej 62 w Nadarzynie koło Warszawy. Dla chętnych organizatorzy przygotowali darmowy transport autobusowy z centrum Warszawy.

Zapraszamy do odwiedzenia MobilityNews na stoisku E309.

Więcej informacji: http://electronics-show.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

PLAY rozszerza zasięg LTE

Opublikowane przez - 13 lipca 2015 0
Od dnia dzisiejszego, internet LTE sieci PLAY jest już dostępny w 1507 miejscowościach powyżej 1000 mieszkańców. Poniżej możecie znaleźć listę…