Xperia Touch trafia do sprzedaży w Polsce

336 0
Xperia Touch – interaktywny projektor, który po raz pierwszy pokazano na ostatnich targach MWC w Barcelonie, debiutuje w Polsce.

Xperia Touch

Xperia Touch to interaktywny projektor, zmieniający płaską powierzchnię w 23-calowy ekran dotykowy HD, generujący projekcje ultrakrótkoogniskowe zarówno w pionie, jak i w poziomie. Urządzenie może też wypełniać typowe funkcje projektora i wówczas powierzchnia wyświetlania obrazu rośnie nawet do 80 cali. Obraz o jasności 100 lumenów wyświetlany jest w rozdzielczości 1366×768 pikseli.

Xperia Touch pracuje pod kontrolą systemu Android, ma szybki interfejs, płynnie reagujący na fizyczny dotyk dzięki kombinacji światła podczerwieni oraz detektorów działających w czasie rzeczywistym przez wbudowaną kamerę reagującą z szybkością 60 klatek na sekundę. Zbudowano go przy użyciu technologii wyświetlania SXRD opracowanej przez Sony.

Użytkownik łącząc się przez WiFi ma do dyspozycji całą bazę aplikacji ze sklepu Google Play. Gry, muzyka, programy do oglądania filmów. Jest również arkusz kalkulacyjny i narzędzia do prezentacji. Xperia Touch ma złącze HDMI typ D, przez które możemy podpiąć do niej konsolę do gier lub komputer. Można tez połączyć smartfon z urządzeniem poprzez NFC lub Bluetooth.

Xperia Touch

MultiGadżet Xperia Touch ma 32 GB wewnętrznej pamięci, którą można rozbudować przy pomocy karty MicroSD. Waży niespełna 1 kilogram, ma wbudowaną baterię, a poza GPS i kompasem wyposażono go w czujnik oświetlenia, temperatury i wilgotności.

Xperia Touch reaguje na ruch i wybudza się automatycznie z uśpienia, gdy wykryje obecność użytkownika. Może ułatwić gotowanie, wyświetlając na kuchennym stole przepisy. Wbudowany mikrofon i 13-megapikselowy aparat sprawiają, że jest to doskonałe narzędzie do prowadzenia czatów wideo. Wewnętrzne głośniki stereo można uzupełnić podłączając przez Bluetooth przenośny głośnik.

Elegancki wygląd ekranu głównego w Xperii Touch został zaprojektowany z myślą o dotyku – jest zarówno minimalistyczny, jak i dobrze widoczny w warunkach mocnego światła oraz w ciemności. Pokazuje aktualne warunki pogodowe, ma tablicę do zapisków i notatek video, dostęp do kalendarza i do portalu Skype.

Xperia Touch dostępna będzie na razie wyłącznie w sieci salonów Sony Centre, a także w sklepie internetowym scentre.pl. Cena: 6999 złotych.

Xperia Touch

0 0
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Samsung glamour

Opublikowane przez - 4 maja 2015 0
Przy okazji premiery najnowszych modeli smartfonów Samsung Galaxy – modeli S6 i S6 Edge, zaprezentowana została bogata kolekcja akcesoriów zaprojektowanych…

Słuchawki Sony h.ear on

Opublikowane przez - 18 grudnia 2015 0
Połączenie minimalizmu i wygody z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości to główna idea, która przyświecała projektantom Sony podczas tworzenia słuchawek „h.ear on”…