ZTE chwali się znakomitymi wynikami finansowymi

ZTE ma powody do zadowolenia, po 9 miesiącach 2017 roku zysk netto wzrósł o 36,58% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Chiński producent opublikował wyniki dotyczące osiągniętych zysków za pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku.

W oparciu o wstępne sprawozdanie finansowe wyliczono, że zysk netto przypisany posiadaczom akcji zwykłych wyniósł 3,905 mld juanów. Przychody spółki z pierwszych dziewięciu miesięcy wzrosły do 76,580 mld juanów, co oznacza wzrost o 7,01% w stosunku do zeszłego roku. ZTE planuje, że na koniec roku fiskalnego całościowy zysk spółki osiągnie wartość pomiędzy 4,3 a 4,8 mld juanów.

Za stale podnoszoną rentowność oraz nieustający wzrost zysków odpowiada przede wszystkim zwiększająca się sprzedaż urządzeń sieciowych dla sieci 4G, a także rosnąca liczba zamówień na rozwiązania przeznaczone dla sieci pre-5G. ZTE zwiększa także swoje udziały na rynku konsumenckim, dostarczając klientom coraz więcej smartfonów i modemów. Warto przypomnieć, że na rynku amerykańskim firma jest czwartym dostawcą telefonów.

Oprócz większej liczby zamówień, na wzrost zysku wpływają także działania obniżające ponoszone przez firmę koszty własne. Wskaźnik wydatków ZTE wykazuje stabilny trend spadkowy. W pierwszym kwartale 2016 r. wydatki ZTE stanowiły 15,96% przychodów operacyjnych, podczas gdy w I kwartale 2017 r. wskaźnik ten wyniósł 13,42%.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Apple dominuje rynek smartfonów

Opublikowane przez - 5 czerwca 2017 0
Według najnowszego raportu Strategy Analytics, Apple w pierwszym kwartale 2017 roku „zgarnęło” aż 83,4% zysków z rynku smartfonów co przekłada…