14- i 16-calowe MacBooki Pro w drodze na rynek

Wygląda na to, że Apple pozyskał dwóch kolejnych dostawców paneli mini-LED, które będą używane w nadchodzących 14- i 16-calowych MacBookach Pro. Na początku tego miesiąca DigiTimes poinformował, że firma Osram Opto Semiconductors została podpisana, teraz publikacja dodaje, że do łańcucha dostaw dołączyły Zhen Ding Technology i Tripod Technology. A raczej rozszerzyli w nim swoje role.

Zhen Ding dostarcza już Apple tablice z podświetleniem mini-LED do iPada Pro 12.9 (2021), pierwszego urządzenia firmy, które wykorzystuje wyświetlacz mini-LED. Zhen Ding jest podobno w trakcie zwiększania mocy produkcyjnych, aby obsłużyć dodatkowy popyt ze strony zamówień na MacBooki.

Zakład produkcyjny Tripod został zatwierdzony przez Apple i rozpocznie produkcję tablic podświetleniowych w trzecim kwartale tego roku. Statyw jest już częścią łańcucha dostaw mini-LED firmy Apple, który pomógł zbudować nowego iPada Pro 12.9.

Według źródeł oznacza to, że 14- i 16-calowe MacBooki Pro z wyświetlaczami mini-LED są na dobrej drodze do wprowadzenia na rynek w drugiej części trzeciego kwartału. Prawdopodobna data premiery to wrzesień.

Oczekuje się, że nowe laptopy przyniosą nowy chipset z serii M, nazwany Apple M1X, który będzie miał większą liczbę rdzeni procesora i karty graficznej oraz rozszerzony asortyment urządzeń peryferyjnych – m.in. więcej niż dwa porty Thunderbolt, port HDMI, czytnik SD i więcej.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane