30 lat internetu

Dziś (12 marca) mija 30 lat od powstania usługi WWW (World Wide Web) znanej obecnie jako internet. Z tej okazji Cisco pokusiło się o badanie użytkowników sieci. Wyniki nie były zaskakujące. Główny wniosek jest taki, że ponad połowa polskich użytkowników nie wyobraża sobie funkcjonowania w życiu prywatnym bez internetu.

Zdaniem badanych internet ułatwia przede wszystkim dostęp do informacji i rozrywki, a także jest narzędziem, które pozwala pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

Według 57% respondentów w Polsce możliwość kontaktu z ludźmi niezależnie od dzielącej ich odległości jest najbardziej pozytywnym zjawiskiem, do którego przyczynił się internet.

Największe szanse dla przyszłych generacji polscy ankietowani upatrują w lepszym dostępie do edukacji (76% odpowiedzi) oraz służby zdrowia (71% odpowiedzi).

W badaniu „30 lat www” wzięło udział 11 tysięcy respondentów z 13 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), w tym tysiąc osób z Polski w każdym przedziale wiekowym.

źródło: Cisco

Opinie polskich respondentów

Zdaniem polskich internautów, Internet jest ważnym narzędziem rozwoju. 79% respondentów uważa, że umożliwia on zdobywanie nowych umiejętności, a 70% twierdzi, że pozwala pracować na nowe sposoby.

53% uczestników badania zwraca uwagę na fakt, że Internet ułatwia życie.

W perspektywie kolejnych trzydziestu lat 58% internautów spodziewa się, że sieć stworzy możliwości łatwiejszego uzyskania przychodu.

Ponad 40% badanych twierdzi, że internet przyczyni się do wyrównania różnic społecznych i będzie stanowił platformę dla zmian społeczno-politycznych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Honor Note 10 potwierdzony!

Opublikowane przez - 4 lipca 2018 0
Chiński producent nie zwalnia tempa. Po zaprezentowaniu ulepszonej wersji modelu Honor 10, prezydent firmy – Zhao Ming, potwierdził prace nad…

Największy iSpot w Polsce

Opublikowane przez - 30 marca 2016 0
W tym tygodniu zostanie otwarty największy salon iSpot w kraju. Nowy salon iSpot Apple Premium Reseller rozpocznie sprzedaż w warszawskim…