90% Polaków w zasięgu LTE

126 0

LTE Taste

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu będą mogli korzystać z Internetu w technologii LTE na częstotliwości 800 MHz. W zasięgu Internetu LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu jest już ponad 90% Polaków, dzięki uruchomieniu ponad 1000 nowych stacji bazowych przez Grupę Midas w ramach budowy sieci LTE800.

 

Internet LTE oferowany przez Plusa i Cyfrowy Polsat, obejmuje dziś zasięgiem ponad 90% Polaków. Klienci zyskują możliwość korzystania z sieci działającej na nowej częstotliwości 800 MHz, dzięki której szybki, szerokopasmowy Internet będzie dostępny już nie tylko dla mieszkańców dużych miast, ale także terenów pozamiejskich. Oznacza to, że również mieszkańcy mniejszych miejscowości, wsi i miasteczek będą mogli korzystać z najnowocześniejszej dostępnej obecnie technologii dostępu do Internetu.

 

Polska jest krajem, w którym ze względu na gęstość zaludnienia i dużą liczbę osób zamieszkujących w małych miejscowościach jedynym rzeczywistym rozwiązaniem, zapewniającym efektywny dostęp do Internetu jest technologia mobilna. Idealnym narzędziem do pokrycia całej Polski i zapewnienie wszystkim jej mieszkańcom dostępu do szerokopasmowego Internetu są częstotliwości 800 MHz.

 

Maksymalne wykorzystanie potencjału częstotliwości 800 MHz można osiągnąć poprzez stworzenie jednej sieci LTE800. Pośrednim etapem realizacji takiego celu jest powstanie dwóch równoważnych sieci, każda z pasmem 15 MHz. Polkomtel jest otwarty na współpracę ze wszystkimi podmiotami, które po zakończeniu aukcji będą posiadały pasmo 800 MHz. Dzięki takiej współpracy, obecna sieć Grupy Midas, działająca na paśmie o szerokości 5 MHz, będzie mogła zwiększyć i polepszyć swoje parametry jakościowe i zapewnić  możliwie najlepszą usługę dla klientów końcowych.

 

Sieć LTE800 MHz jest budowana przez Grupę Midas, która ogłosiła, że uwzględniając optymalne pokrycie zasięgiem sieci LTE800 może wybudować i uruchomić łącznie ponad 5000 stacji.

źródło: Plus/Cyfrowy Polsat

Related Post

Podaruj router pod choinkę

Posted by - 12 grudnia 2023 0
Jaki powinien być idealny prezent gwiazdkowy? Pomysłowy? Zaskakujący? A może przede wszystkim użyteczny? Najlepiej, gdy prezent łączy w sobie wszystkie…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *