Action wchłonie spółkę zależną

Restrukturyzacja Action przebiega pełną parą. Niektóre nierentowne spółki są likwidowane, inna za to są przejmowane. Tak będzie w przypadku Actionmedu.

Zarząd Action podjął decyzję o połączeniu ze spółką zależną – Actionmedem. Operacja odbędzie się poprzez przeniesienie majątku Actionmedu na Action. Nie powinno być z tym problemu, gdyż giełdowy dystrybutor posiada 100% udziałów swojego podmiotu zależnego.

Oto szczegóły transakcji:

– odbędzie się bez podwyższenia kapitału zakładowego Action;

– plan połączenia nie będzie określać stosunku wymiany udziałów Spółki Przejmowanej na akcje Spółki Przejmującej;

– plan nie zostanie poddany badaniu przez biegłego sądowego z mocy prawa;

– nie zostanie też ogłoszony w Monitorze Sądowym i Gospodarczym lecz wraz z załącznikami będzie bezpłatnie udostępniony do publicznej wiadomości na stronach internetowych łączących się firm.

Zamiar połączenia jest spowodowany przede wszystkim aspektami finansowymi tj. zamiarem obniżenia kosztów funkcjonowania Grupy Kapitałowej Action. Actionmed zajmuje się przede wszystkim handlem hurtowym sprzętem elektronicznym i informatycznym i handlem detaliczny sprzętem medycznym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Wyniki Netii za Q1 2019

Opublikowane przez - 10 maja 2019 0
Netia S.A. opublikowała swoje wyniki finansowe za I kwartał 2019 r. Jej przychody wyniosły 327 mln zł! Pomimo presji na…