ADATA pracuje nad standardem DDR5

Firma ADATA znana m.in. z produkcji pamięci RAM oraz dysków SSD, rozpoczęła współpracę z partnerami nad nową generacją pamięci, która wprowadzi świat elektroniki w nową erę.

ADATA uczestniczy w projektowaniu modułów DDR5, ale do sukcesu potrzebna jest współpraca z innymi podmiotami takimi jak MSI i Gigabyte, którzy są jednymi z wiodących producentów płyt głównych. Wszystko po to, aby platformy oparte na procesorach Intel, które będą korzystać z nowego standardu pamięci RAM, spełniały wyśrubowane standardy jakości, wydajności oraz stabilności stawiane np. przez graczy, profesjonalistów, czy przedsiębiorstw.

Rozwój naszego globalnego społeczeństwa wymaga ciągłego rozbudowywania infrastruktury w celu spełniania coraz to większych potrzeb. Wprowadzenie sieci 5G jeszcze przyspieszy trend i spowoduje jeszcze większe zapotrzebowanie moc obliczeniową. Procesory cały czas ewoluują i w ostatnim czasie skokowo przybywa rdzeni nawet w jednostkach konsumenckich. Nie jest to tajemnicą, że możliwości standardu DDR4 “doszły do ściany” i potrzeba czegoś nowego. Nowe moduły zapewnią przepustowość wynoszącą do 8400 MT/s oraz będzie możliwe tworzenie pojedynczych modułów o pojemności 64 GB, a więc czterokrotnie więcej niż jest to możliwe dzisiaj. Ponadto moduły będą wyposażone fabrycznie w korekcję błędów ECC oraz będą bardziej energooszczędne dzięki zmniejszeniu napięcia zasilającego do 1,1 V.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nowe informacje o Galaxy Fold

Opublikowane przez - 26 lipca 2019 0
Podczas gdy wznowienie Galaxy Fold się zbliża, Samsung może mieć złe wiadomości dla tych na mniejszych rynkach. Najnowszy raport mówi,…

Apple nowym liderem na rynku wereables

Opublikowane przez - 5 maja 2017 0
Rynek wereables ma się bardzo dobrze. Według najnowszego raportu Strategy Analytics w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedaż ubieralnych gadżetów wzrosła…