Ambasador bezpiecznej jazdy

Bezszkodowa jazda przez cały rok oraz doskonała znajomość przepisów ruchu drogowego – takie warunki musiał spełnić zwycięzca konkursu organizowanego przez Arval Service Lease Polska. Najlepszy wynik w rywalizacji uzyskał Cezary Kamoda z Banku BNP Paribas. Na podium stanęli również Marcin Siekierski z firmy CEMEX i Dominik Jaguszewski, prowadzący własną działalność w branży informatycznej. Zwycięzcy, oprócz tytułu Ambasadora Bezpiecznej Jazdy Arval, otrzymają też atrakcyjne nagrody.

Blisko 1000 osób podjęło trwające cały rok wyzwanie Arval, w którym o wygranej decydowała bezszkodowa jazda oraz aktywny udział w quizach na temat przepisów ruchu drogowego.

Udział w konkursie wymagał naprawdę odpowiedzialnej jazdy i dużej wytrwałości w rozwiązywaniu zadań. Może o tym świadczyć fakt, że wszystkie trzy quizy wypełniła tylko 1/3 zgłoszonych na starcie uczestników. Tym bardziej serdecznie gratuluję laureatom, którzy mogą stanowić wzór dla wszystkich kierowców – mówi Robert Antczak, Dyrektor Generalny Arval Service Lease Polska. – Jednym z celów, jakie wyznacza nasza strategia Arval Beyond, jest zmniejszenie liczby wypadków w wynajmowanej flocie o 10% do 2025 roku. Bardzo się cieszę, że konkurs Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval cieszy się takim powodzeniem, bo świadczy to o odpowiedzialnej postawie kierowców, którzy korzystają z naszej floty – dodaje.

O tytuł Ambasadora Bezpiecznej Jazdy mogli się ubiegać kierowcy samochodów wynajmowanych przez Arval, których pojazd nie został uszkodzony przez 12 miesięcy, a przy tym w tym okresie nie spowodowali oni żadnego zdarzenia drogowego, nie byli karani mandatem, ani nie uszkodzili auta osoby trzeciej. O zwycięstwie w konkursie zadecydowały wyniki osiągnięte przez uczestników w trzech quizach. Ważne były zarówno poprawne odpowiedzi na pytania z zakresu bezpieczeństwa na drodze, jak i szybkość ich udzielania.

Zwycięzca – Cezary Kamoda – uzyskał w quizach 14/15 punktów, odpowiadając na pytania szybciej niż jego konkurenci. Arval nagrodził także laureatów 2. i 3. miejsca – Marcina Siekierskiego z firmy CEMEX oraz Dominika Jaguszewskiego. Nagrodami były pamiątkowe statuetki oraz vouchery wielofunkcyjne o wartościach: 5000 zł, 2000 zł i 1000 zł.

W części teoretycznej konkursu uczestnicy radzili sobie zazwyczaj dobrze, choć zdarzały się tematy, które przysporzyły uczestnikom więcej trudności. Najbardziej podchwytliwe okazało się pytanie o obowiązkowe wyposażenie samochodu. Dwie prawidłowe odpowiedzi: gaśnica i trójkąt bezpieczeństwa – wskazywała zaledwie co trzecia osoba biorąca udział w teście.

Działania edukacyjne, które promują bezpieczeństwo na drodze są bardzo ważne, ale największą motywacją do jazdy zgodnej z przepisami powinna być troska o zdrowie – własne i innych uczestników ruchu drogowego – mówi Cezary Kamoda, Bank BNP Paribas. Na jezdni nigdy nie jesteśmy sami, dlatego odrzucam tezę, że wystarczy być dobrym kierowcą, by jeździć bezpiecznie. Do wysokich umiejętności trzeba dołożyć umiejętność przewidywania i tak staromodny slogan jak „zasadę ograniczonego zaufania”. Warto też regularnie przypominać sobie zasady ruchu drogowego, szczególnie te rzadziej stosowane – przydają się i na drodze, i w quizach – dodaje zwycięzca konkursu.

Bank BNP Paribas to nie tylko spółka należąca do tej samej grupy co Arval, ale również jeden z najważniejszych klientów firmy. Obecnie Arval obsługuje flotę banku liczącą 1464 pojazdy.

W kwestii podnoszenia bezpieczeństwa jazdy, zawsze jest pole do poprawy lub utrwalania dobrych nawyków poprzez praktykę. Dlatego staramy się wspierać naszych pracowników w podnoszeniu ich umiejętności „za kółkiem”, również z udziałem ekspertów. Osoby korzystające ze służbowych samochodów mają możliwość szkolenia się w ramach Arval Driving Academy. W 2019 roku zdecydowało się na to 200 osób – mówi Marek Andruchów, Dyrektor Biura Administracji w Banku BNP Paribas.

Bardzo podobała mi się formuła konkursu – zachęcająca do uważnej jazdy i utrwalania wiedzy teoretycznej. Uświadamianie i edukacja kierowców to klucz do zwiększania bezpieczeństwa na drogach. Cieszę się, że większość pytań nie sprawiało mi dużej trudności. Staram się być na bieżąco z przepisami ruchu drogowego i to zaprocentowało – komentuje Dominik Jaguszewski.

Trwają przygotowania do trzeciej edycji konkursu Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval, która wystartuje jeszcze w tym roku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane