Android One z nietoperzowym M. Oto motorola one

Motorola przedstawiła na targach IFA swój kolejny smartfon z Androidem w najczystszej postaci, czyli Android One. Model nazwany po prostu motorola one ma ekran 5,9 cala HD+, układ Snapdragon 625, a do tego obiecane aktualizacje zabezpieczeń przez trzy lata oraz większe możliwości inteligentnego aparatu dzięki funkcji Obiektyw Google.

Android One to projekt, który zakłada tworzenie przez producentów smartfonów według określonych standardów sprzętowych z Androidem w wersji Google bez dodatkowych modyfikacji, w taki sposób, by urządzenie mogło być bardzo szybko i regularnie aktualizowane. Motorola miała już wcześniej w ofercie specjalną edycję moto x4 z Android One, teraz dołączył do niej nowy model.

Motorola one wyposażona jest w ekran IPS HD Max Vision o przekątnej 5,9” i proporcjach 19:9 – ma rozdzielczość 720 x 1520, czyli HD+. Sercem smartfonu jest układ Snapdragon 625 o taktowaniu 2 GHz z GPU Adreno 506, który wspiera 4 GB pamięci RAM. Na pliki przewidziano 64 GB.

Łączność zapewnia LTE kat. 4, dwuzakresowe Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.2 i USB C, nie ma za to NFC. Zdjęcia wykonamy podwójnym aparatem 13 Mpix f/2,0 + 2 Mix f/2,4, którym nagramy też wideo 4K, przedni aparat ma 8 Mpix. Motorola one zasilana jest przez baterię 3000 mAh z szybkim ładowaniem TurboPower 15 W. Całością zarządza system Android 8.1 z zapowiedzią aktualizacji do Androida 9.

Jak widać, jest to raczej przeciętny smartfon, który niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jego atutem ma być to, że dzięki platformie Android One otrzyma aktualizacje do najnowszych wersji systemu Android, a użytkownicy mogą mieć pewność bezpieczeństwa danych dzięki programowi Google Play Protect oraz comiesięcznym aktualizacjom zabezpieczeń gwarantowanym przez trzy lata.

Wśród zalet motoroli one producent wskazuje także fabrycznie zainstalowane najnowsze oprogramowanie oraz usługi Google w swej najbogatszej postaci, wykorzystujące sztuczną inteligencję. Przede wszystkim chodzi o zintegrowaną z aparatem funkcję Obiektyw Google, dzięki której można rozpoznawać tekst, wyszukiwać przepisy, tłumaczyć słowa, szukać ubrań, które wpadły nam w oko itd.

Motorola one będzie dostępna w cenie sugerowanej 299 euro (ok. 1300 zł) w różnych krajach Europy od września, a w kolejnych miesiącach także w Ameryce Łacińskiej oraz regionie Azji i Pacyfiku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane