Aplikacja iPhone Halide dostępna na iPadzie

Roman PakotaAutor:
Lux, twórcy popularnej aplikacji fotograficznej Halide na iPhone’a, wydali swoją aplikację na iPada. Halide na iPada ma przeprojektowany interfejs użytkownika dla większej rozdzielczości wyświetlacza i rozmiaru iPada.

Zamiast używać tego samego układu przycisków, co w wersji na iPhone’a, Halide na iPada ma nowy układ, który umieszcza często używane elementy sterujące we wzorze plastra miodu z boku ekranu, w którym normalnie trzymasz iPada. Inne elementy sterujące, takie jak przełącznik obiektywu i ręczne ustawianie ostrości, znajdują się na przeciwległej krawędzi. Rzadziej używane elementy sterujące są umieszczone w narożnikach.

Wyświetlacz iPada nie ma żadnego pustego obszaru poza wizjerem ze względu na podobieństwo czujnika i proporcji ekranu, więc elementy sterujące są zaprojektowane tak, aby można je było złożyć, aby można je było schować, gdy nie są potrzebne.

Interfejs użytkownika można również odwrócić, co jest przydatne dla leworęcznych użytkowników. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać ikonę ustawień, a następnie dotknąć przycisku, aby zamienić sterowanie lewą i prawą stroną.

Prawdopodobnie najfajniejszą funkcją aplikacji na iPada jest Pro View. W tym trybie wizjer jest celowo zmniejszany, dzięki czemu można od razu skupić się na całej klatce, co może być trudniejsze na większym wyświetlaczu iPada. Pozwala to znacznie lepiej ocenić kompozycję przed zrobieniem zdjęcia, upewniając się, że wszystko jest prawidłowo ujęte w kadrze. Chociaż wydaje się to sprzeczne z intuicją, czasami posiadanie bardzo dużego wizjera oznacza, że ​​masz tendencję do tunelowania widzenia pośrodku, ignorując krawędzie. Ta funkcja pozwala tego uniknąć.

Im mniejszy wizjer, tym więcej miejsca po bokach. Ta przestrzeń jest teraz wypełniona innymi elementami, takimi jak histogram kolorów w czasie rzeczywistym i przebieg RGB, ręczne ustawianie ostrości oraz sterowanie migawką i ISO.

Oprócz tych wszystkich nowych funkcji, Halide na iPada ma wszystkie te same funkcje, co wersja na iPhone’a, w tym możliwość robienia zdjęć w formacie RAW, chociaż ProRAW jest obecnie nadal ograniczony tylko do iPhone’a 12 Pro.

Halide to aplikacja uniwersalna, co oznacza, że ​​jeśli posiadasz aplikację na iPhonie, aplikacja na iPada jest wliczona w cenę. Możesz też kupić aplikację za jednorazową opłatą lub wykupić abonament w abonamencie miesięcznym lub rocznym.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane