Apple chce wspomóc odbudowę katedry Notre Dame

MobilityNewsAutor:
Cały świat wstrzymał oddech, gdy w poniedziałek 15 kwietnia katedra Notre Dame w Paryżu stanęła w płomieniach. Zniszczeniu uległ drewniany dach oraz iglica. Prawie natychmiast po tragedii wiele firm z całego świata zobowiązało się wspomóc finansowo odbudowę tego bezcennego zabytku. Jedną z nich jest Apple.

Tim Cook, dyrektor generalny Apple, poinformował na Twitterze, że Apple pomoże w sfinansowaniu odbudowy katedry Notre Dame.


Jesteśmy załamani, tak jak Francuzi oraz ludzie z całego świata, dla których Notre Dame jest symbolem nadziei. Czujemy ulgę, że nikt nie ucierpiał. Apple przekaże środki na starania odbudowy, aby pomóc przywrócić cenne dziedzictwo Notre Dame dla przyszłych pokoleń” – Tim Cook.


Cook nie sprecyzował jeszcze, ile Apple zamierza przekazać na odbudowę. Firma może również wspomóc Francuzów pracą swoich inżynierów map 3D, którzy wciąż pracują nad ulepszeniem platformy Apple Maps. Jak do tej pory wiele francuskich firm, takich jak L’Oreal, Chanel, a także właściciele marek, takich jak Louis Vuitton, Gucci zebrały na odbudowę ponad 600 milionów euro.

Apple jest pierwszą niefrancuską firmą, która zgłosiła chęć pomocy w pracach konserwatorskich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Podwójna mobilność w T-Mobile

Opublikowane przez - 27 października 2015 0
Klasową propozycją dla miłośników mobilności jest promocja startująca dziś w e-shopie T-Mobile Polska. Wybierając flagowiec od LG – model G4, lub…

Poznajcie Ulefone Metal!

Opublikowane przez - 14 lipca 2016 0
Ulefon przedstawiło właśnie swój najnowszy dodatek do portfolio a jest nim elegancki smartfon Ulefone Metal. Ulefone Metal może pochwalić się…