Apple sięga po posiłki z Samsunga

Apple ma ostatnio swoje problemy, gigant z Cupertino nie jest zadowolony ze sprzedaży ostatniej generacji iPhone’a (w szczególności iPhone’a X). Wyjątkowo kiepsko prezentuje się sprzedaż urządzeń Apple w Korei Południowej. Producent chce zwiększyć swoje wpływy na rodzimym rynku największego konkurenta – Samsunga, i w tym celu na stanowisku nowego szefa regionalnego działu zatrudnia Pana Brandona Yoona, który jeszcze niedawno pracował dla Samsunga.

Apple uznało, że najlepszym sposobem na zwiększenie sprzedaży swoich smartfonów w Korei Południowej będzie zatrudnienie kogoś dobrze rozeznanego w tym rynku. Wybór padł na Brandona Yoona, który przez trzy lata pracował na kierowniczych stanowiskach w Samsungu. Co ciekawe Pan Yoon ma za sobą również bezcenne doświadczenie jakie zebrał przez cztery lata pracy w Microsofcie.

Według dziennikarzy Bloomberga, Brandon Yoon został liderem Apple Korea już wcześniej w tym miesiącu. Zapytani o to przedstawiciele Apple odmawiają komentarza. Co o tym sądzicie? Zatrudnienie byłego pracownika największego rywala pomoże Apple rozruszać sprzedaż iPhone’ów?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane