Apple Watch kontroluje funkcje modeli BMW i

MobilityNewsAutor:

Aplikacja Remote już może być wykorzystywana do zdalnej kontroli funkcji modeli BMW i. To także aplikacja, której klienci będą mogli używać od pierwszej chwili w zegarkach Apple Watch. Apple Watch korzysta z BMW i Remote – którą można ściągnąć bezpłatnie z Apple iTunes Store – by zapewnić swym użytkownikom w każdej chwili aktualną informację na temat stanu akumulatorów czy by ich powiadomić o zakończeniu procesu ładowania jednostki wysokoprądowej. Ponadto Apple Watch może kontynuować instrukcje nawigacyjne rozpoczęte w BMW i3, by doprowadzić użytkownika do ostatecznego celu po zaparkowaniu samochodu – lub by go doprowadzić z powrotem do zaparkowanego auta. Pozwala także ustawić wstępnie temperaturę, jakiej życzy sobie użytkownik w kabinie. Poza wskazaniem naładowania akumulatorów oraz informacji o aktualizacjach, ekran smartwatcha pokazuje także użytkownikom aplikacji BMW i Remote, czy drzwi samochodu są zablokowane.

thumb (3)

Przesunięcie palcem w górę ekraniku zegarka ukazuje ekran startowy aplikacji BMW i Remote, skąd użytkownicy mogą wejść do kolejnych podmenu aplikacji. Ekran startowy ukazuje samochód powiązany ze smartwatchem. Wyświetlane są także stan akumulatorów i teoretyczny zasięg auta oraz godzina i data. Przewijanie ekranu startowego ukazuje nowe menu, przez które użytkownicy mogą sprawdzić całą paletę informacji o samochodzie – o stanie szyberdachu, drzwi, maski. Są tu także wyświetlane alerty, np. o nadciągającym terminie przeglądu czy wymiany klocków hamulcowych albo płynu. Listę można schować, pociągając ekran w dół lub przekręcając koronę, centralny kontroler Apple Watcha.

Przesunięcie palcem w prawo przenosi użytkowników do podmenu Remote App, do usług Remote Services, umożliwiających np. dostosowanie temperatury w kabinie auta podczas ładowania akumulatorów. Dzięki temu później nie trzeba będzie pobierać z nich energii, by dopasować klimat w kabinie do wymagań użytkowników. Dalsze przewinięcie ekranu daje dostęp do klaksonu, którego można użyć, by odnaleźć swe auto na zatłoczonym parkingu (albo kiedy parkował je ktoś inny). Aktywacja funkcji wymaga tylko dotknięcia ekranu.

thumb (1)

Jedną z wielu innowacji w BMW i3 jest pierwszy intermodalny tryb planowania podróży, który w sytuacji utrudnienia ruchu sugeruje dalszą podróż innym środkiem transportu – funkcja absolutnie unikatowa, a kontynuowana także w powiązanym Apple Watch, który po zaparkowaniu auta prowadzi nawigację dalej, wykorzystując inne sposoby podróżowania, aż do osiągnięcia punktu docelowego. Ta sama aplikacji pozwoli później trafić z powrotem do samochodu.

thumb (2)

Źródło: BMW

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Sony Xperia M5 debiutuje w Polsce

Opublikowane przez - 13 stycznia 2016 0
‒ Mamy przyjemność zaprezentować Państwu produkt, który podkreśla postęp Sony w dziedzinie technologii fotografowania ‒ powiedział Tony McNulty, wiceprezes działu Value…