Apple wygrywa sądową batalię z Samsungiem

659 0
Rywalizacja Apple z Samsungiem nie obejmuje tylko półek sklepowych czy wyników sprzedaży. Najwięksi gracze na rynku równie często spotykają się na salach sądowych. Tutaj to jednak Apple jest skuteczniejszym graczem. Właśnie dobiegła końca jedna ze spraw, która dotyczyła naruszenia patentów Apple przez Samsunga.

Sprawa ta ciągnie się od 2014 roku a dotyczy ona przede wszystkim słynnego patentu Apple „slide-to-unlock”. Ostatecznie Sąd uznał, że Samsung naruszył patenty należące do Apple i musi zapłacić amerykanom blisko 120 milionów dolarów zadośćuczynienia.

To jedna nie koniec amerykańsko-koreańskich batalii sądowych. Przedstawiciele obu firm po raz kolejny spotkają się na salach sądowych w maju przyszłego roku, a walka toczyć się będzie o blisko 400 milionów dolarów.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Xperia Z3+ uzupełnia serię

Posted by - 26 maja 2015 0
Sony Mobile przedstawił luksusowe uzupełnienie serii flagowych smartfonów Xperia Z3, czyi model Xperia Z3+.  Od swojego pierwowzoru jest smuklejszy (6.9mm) i lżejszy…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *