Apple’a problem z promieniowaniem

Dziennikarze „Chicago Tribune” testowali popularne modele telefonów pod względem emitowanego promieniowania – poinformowało weekendowe wydanie RP.pl. Wyszło np. na jaw, że np. iPhone 7 znacząco przekracza dopuszczalne wartości.

Według RP.pl test przeprowadzany był w laboratorium, gdzie różne modele smartfonów zanurzane były w płynie mającym odwzorowywać ludzką tkankę. Okazało się, że iPhone 7 przekraczał normy emisji promieniowania ponad czterokrotnie. Normy promieniowania badane były również w Samsungach Galaxy S8, S9 oraz J3. Wszystkie trzy urządzenia spełniały dopuszczalne wartości z wyjątkiem próby pomiaru w odległości 2 mm od urządzenia.

To ważne, bo często nosząc telefon w kieszeni, trzymając go w dłoniach czy przy uchu, możemy więc być narażeni na wyższe promieniowanie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Nowy Asus Chromebook nadchodzi!

Opublikowane przez - 27 grudnia 2016 0
W jednym z internetowych sklepów pojawił się nowy Asus Chromebook, jednak po zaledwie kilku godzinach karta produktu została usunięta. Jak…

Znikające myTaxi

Opublikowane przez - 4 czerwca 2019 0
myTaxi rozpoczyna pierwszy etap zmiany na Free Now. Pełna zmiana na planowana jest w ciągu kilku najbliższych tygodni. Nowo powstała…