Archos i VinSmart ogłaszają swoje partnerstwo strategiczne

MobilityNewsAutor:
Firmy Archos i VinSmart ogłosiły swoje partnerstwo strategiczne. Ich ambicją jest zostanie jednym z kluczowych graczy w branży technologii konsumenckich w Europie do 2020 r.

Partnerstwo dwóch firm ma na celu osiągnięcie następujących celów:

  • rozwijanie działalności Vingroup w inteligentnych urządzeniach elektronicznych i smartfonach oraz zwiększenie udziału Vingroup w Europie w branży technologii konsumenckich,
  • ustanowienie możliwości współpracy między Archos i Vingroup i jej spółkami zależnymi,
  • udostępnienie Archosowi nowych zasobów finansowych i ustabilizowanie własności kapitału zakładowego Archos wraz z nowym udziałowcem referencyjnym.

W ramach współpracy Archos skorzysta z silnego wsparcia badawczo-rozwojowego firmy VinSmart w różnych dziedzinach: materiałów nowej generacji, sztucznej inteligencji, robotyki, itp. Ponadto będzie czerpał korzyści z partnerstwa VinSmart z wiodącymi firmami technologicznymi. Uzyska także dostęp do zakładów produkcyjnych VinSmart o dużych zdolnościach produkcyjnych, aby przyspieszyć cykl rozwoju nowych produktów i skrócić czas wprowadzania nowych produktów na rynek.

Doświadczenie firmy Archos w dziedzinie elektroniki użytkowej przyczyni się natomiast do ekspansji VinSmart w Europie. Będzie dystrybuować pełnej gamy smartfony VinSmart, z najlepszymi innowacjami, dostępnymi pod marką Vsmart, Archos.

Umowa o współpracy zawarta pomiędzy Archos i VinSmart zakłada, że Archos stanie się dystrybutorem produktów VinSmart w Europie. Ponadto wszystkie nowe smartfony dystrybuowane przez Archos będą występowały pod marką „Vsmart” lub innymi markami opracowanymi przez VinSmart. Tablety oraz inne urządzenia Archos , z wyłączeniem smartfonów, będzie sprzedawane w Azji pod marką „Vsmart”. VinSmart natomiast będzie produkować smartony, tablety i inne produkty Archos.

Członkowie zarządu Archos jednogłośnie zatwierdzili umowę na posiedzeniu zarządu w dniu 26 kwietnia 2019 roku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Chroń swoją prywatność

Opublikowane przez - 16 maja 2019 0
Problem prywatności to wciąż aktualny temat. Może wydawać się, że za sprawą RODO jesteśmy bezpiecznymi użytkownikami i klientami. Jednak wścibskie…