Art Games Studio wyda grę nawiązującą do katastrofy w Czarnobylu

Dystrybutor gier wideo, zawarł umowę z Przemysławem Kostrzewą założycielem Volframe na wydanie gry S.W.A.N. (Syndrome Without A Name). Przemysław Kostrzewa jest pomysłodawcą tytułu. Fabuła gry nawiązuje do katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie, do której doszło ponad 30 lat temu. Tytuł ukaże się w I półroczu 2021 roku w wersji na PC. Docelowo planowane jest także wydanie na konsole.

S.W.A.N. (Syndrome Without A Name) to science fiction FPS puzzle horror, którego akcja toczy się kilka miesięcy po katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Gracz przeniesie się do miejsca nigdy wcześniej nieeksplorowane, do czarnobylskiej Strefy Wykluczenia – Instytutu S.W.A.N. Niewyjaśnione zjawiska i anomalie zamknięte za drzwiami Instytutu stały się początkiem dla historii o walce o przetrwanie, balansującej na granicy człowieczeństwa i nieznanej mocy. Pojawi się też motyw nieznanych chorób.

Rozgrywka będzie koncentrować się przede wszystkim na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek, różnych interakcjach ze światem gry oraz odkrywaniu wątków fabularnych. W polskiej wersji językowej filmu wprowadzającego w historię oraz w samej grze narratorem jest lektor Mirosław Utta – znany z polskiej wersji językowej w serii S.T.A.L.K.E.R.

Datę premiery S.W.A.N. na Steam zaplanowano na I półrocze przyszłego roku. Docelowo tytuł ukaże się również w wersji na konsole.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Kolejne nowości w T-Mobile

Opublikowane przez - 27 czerwca 2019 0
Madżentowy operator nie ustaje we wprowadzaniu zmian. Ledwo co wczoraj ogłosił coś zupełnie nowego, a dziś przedstawia „lifting” dotychczasowych propozycji.…

Google mówi coś dobrego

Opublikowane przez - 4 czerwca 2020 0
Od dziś użytkownicy Asystenta Google, dzięki komendzie „OK Google, powiedz mi coś dobrego”, mogą usłyszeć streszczenia artykułów opowiadających o ludziach…