Artykuły z sieci na czytniku e-książek

Użytkownicy najnowszego czytnika e-książek firmy inkBOOK Europe – modelu inkBOOK Calypso mogą instalować na nim aplikację mobilną Pocket. Dzięki niej wszystkie zapisane (np. podczas codziennego surfowania po sieci). W Pocket w ciągu dnia artykuły czy strony można później na spokojnie przeglądać i czytać na przyjaznym dla oczu ekranie inkBOOK Calypso.

Zasada działania Pocket jest taka – po zarejestrowaniu darmowego konta na stronie należy pobrać i zainstalować stosowne rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox. Później wystarczy na bieżąco wybierać interesujące nas teksty czy wpisy blogowe, a następnie dodawać je do aplikacji Pocket (wystarczy jedno kliknięcie na pasku przeglądarki).

Wszystkie takie treści będą automatycznie synchronizowane z kontem i dostępne na każdym urządzeniu, na którym zalogowany jest użytkownik.

Od teraz takim urządzeniem jest również najnowszy czytnik inkBOOK Calypso. Wystarczy, że jego użytkownik zainstaluje aplikację Pocket (dostępną w zakładce inkBOOK Apps) i zaloguje się w niej.

To rozwiązanie ma szereg zalet w porównaniu z czytaniem via Pocket na smartfonie, komputerze czy tablecie. Podstawową jest fakt, iż inkBOOK Calypso wyposażony jest w ekran e-ink, który nie świeci w oczy użytkownika (podświetlony jest z boku) i jest doskonale czytelny zarówno w ostrym słońcu, jak w zupełnej ciemności.

Nowy inkBOOK Calypso trafił do sprzedaży w wakacje. To pierwszy w pełni polski czytnik książek elektronicznych wyświetlający bez reklam ebooki na ekranie z najnowszej generacji papieru elektronicznego E Ink. E-papier zastosowany w Calypso pozwala na wyświetlanie tekstu w takiej jakości, w jakiej widzimy druk w książce.

Jednocześnie Calypso nie emituje światła w oczy użytkownika nawet przy włączonym doświetleniu, przez co jest znacznie zdrowszą alternatywą dla lubiących długo czytać. Możliwość dowolnego powiększania tekstu eliminuje konieczność czytania w okularach, a dostęp do większości polskich serwisów i bibliotek takich jak m.in. Legimi, Empik Go, Nexto, Woblink czy Publio zapewnia nieprzebrane zasoby zarówno ebooków, jak i możliwość czytania e-prasy jeszcze zanim pojawi się w kioskach. Marka inkBOOK należy do wrocławskiej firmy inkBOOK Europe.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Czyżby wyciekły kształty Note 5?

Opublikowane przez - 7 lipca 2015 0
Standardowo, przed premierą każdego urządzenia z najwyższej półki krążą o nim tysiące opowieści, spekulacji, podejrzeń i wycieków informacji. Nie inaczej…

Ultrabook w stylu Zen

Opublikowane przez - 10 lutego 2015 0
ASUS prezentuje kolejnego ultrabooka z rodziny ZenBook. W 13,3-calowej obudowie modelu UX303LA zamknięto procesor Intel Core i5-5200U oraz  12 GB…