ASUS ZenBook 14 w sprzedaży w Polsce

Zaprezentowane po raz pierwszych na tegorocznych targach Computex najnowsze laptopy ZenBook 14 (UX434) wyposażone w rewolucyjne rozwiązanie ASUS ScreenPad 2.0 są dostępne w sprzedaży w Polsce w cenie od 4 tys. 199 zł.

Najnowsze modele ZenBook zostały wyposażone w ekran NanoEdge ze smukłymi ramkami ze czterech stron. Gwarantuje to stosunek wielkości ekranu do obudowy na poziomie 92%. Nowy ScreenPad 2.0 dodaje interaktywny drugi ekran. Posiada także intuicyjny interfejs przypominający interfejsy smartfonowe.

Nowe modele dysponują pełnym zestawem wysokowydajnych komponentów, takich jak (w maksymalnej konfiguracji) czterordzeniowe procesory Intel Core i7 dziesiątej generacji, karty graficzne NVIDIA GeForce MX250, 16 GB pamięci RAM, dyski SSD PCIe oraz gigabitowe karty bezprzewodowe pracujące w standardzie Wi-Fi 5.

Napędzane nowym oprogramowaniem ScreenXpert rozwiązanie ScreenPad 2.0 dysponuje teraz większym ekranem dotykowym o przekątnej 5,65 cali. Zawiera zestaw autorskich programów ASUS służących zwiększeniu produktywności. Quick Key (przycisk szybkiego wyboru) pozwala na zautomatyzowanie i wykonywanie jednym dotknięciem kompleksowych sekwencji poleceń klawiaturowych, aplikacja Handwriting umożliwia pisanie tekstu w naturalny sposób, natomiast Number Key pozwala na szybkie wprowadzanie danych.

Zastosowane komponenty pozwoliły na zwiększenie efektywności energetycznej w porównaniu do poprzedniej generacji, co przekłada się na 2,5 razy dłuższy czas pracy baterii podczas korzystania ze ScreenPada.

Nowe laptopy charakteryzują się najmniejszymi konstrukcjami w swojej klasie sprzętowej. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu ekranów o konstrukcji NanoEdge. 14-calowe ekrany otoczone są smukłymi ramkami (2,9 mm) ze wszystkich czterech stron, co stwarza stosunek ekranu do obudowy na poziomie 92%.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Informatyk w Plusie

Opublikowane przez - 30 kwietnia 2015 0
Plus udostępnia usługę Informatyk, czyli kompleksowe wsparcie informatyczne dla urządzeń w biurze, sklepie lub domu. To zdalne wsparcie i pomoc…

Intel na MWC

Opublikowane przez - 3 marca 2015 0
Intel to kolejny z gigantów, który pokazał sporo nowości na Mobile World Congress w Barcelonie. Link do wideoprezentacji znajduje się…