Autonomiczne gogle VR od Google, Lenovo i HTC

MobilityAutor:

Podczas zeszłorocznego I/O Google zaprezentowało Daydream, niestety wciąż niewiele urządzeń może wykorzystać potencjał tkwiący w tej platformie. W przyszłości ułatwić do niej dostęp mają, właśnie zapowiedziane, autonomiczne gogle wirtualnej rzeczywistości.

Google VR

Gogle będą napędzane przez Qulacomm Snapdragon 835 VR, dzięki czemu do zanurzenia się w świat wirtualnej rzeczywistości nie będzie potrzebny żaden dodatkowy sprzęt. Urządzenie powstaje przy współpracy Google z HTC i Lenovo. Twórcy za główny cel stawiają sobie wygodę i łatwość użytkowania. Korzystanie z gogli ma być jak najbardziej naturalne dla użytkownika. Pomóc w tym ma między innymi technologia WorldSense, która będzie śledzić i reagować na ruchy użytkownika. Co więcej, WorldSense wykorzystuje technologię Tango co oznacza, że może wykorzystać otoczenie w celu zwiększenia naszych wirtualnych doznań.

Podczas konferencji został pokazany zaledwie prototyp urządzenia, także z całą pewnością jeszcze sobie poczekamy zanim urządzenie trafi do sprzedaży. Choć producent nie podał nawet przybliżonej ceny urządzenia to szacuje się, że będzie ono kosztować około 600-700 dolarów (2400 – 2800 złotych). Zainteresowani nowymi goglami od Google? Ja przyznam się szczerze, że wciąż sceptycznie spoglądam na VR i AR. Oczywiście ma to swoje ciekawe zastosowania, ale czy warto inwestować w sprzęt warty kilka tysięcy złotych, aby większość czasu przeleżał na półce?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mobility

Mobility

Jako marka istniejemy na rynku od 2001 roku. Swoją obecność podkreślamy przede wszystkim wydawaniem magazynu „Mobility”, który zaledwie po kilku latach został uznany na rynku jako największy i najbardziej popularny miesięcznik o smartfonach i najnowszych technologiach mobilnych.

Powiązane