Będzie się grało! Największe premiery – czerwiec 2018

Przed nami okres wakacyjny i coraz mniej twórców decyduje się na premiery swoich gier. Na szczęście czerwiec 2018 prezentuje się całkiem okazale. Miesiąc rozpocznie nam się wyjątkowo intensywnie, bowiem w pierwszym tygodniu czekają na nas trzy wielkie premiery: Vampyr, Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr oraz fabularny dodatek do Far Cry 5 – Hours of Darkness. W czerwcu nie zabraknie również propozycji dla fanów maszyn (zarówno tych na dwóch, jak i czterech kółkach), a to za sprawą MotoGP 18 i The Crew 2. Narzekać nie będą również właściciele Switcha, bowiem wreszcie będą mogli zagrać w takie przeboje jak: The Banner Saga 2 czy Wolfenstein II. Bez zbędnego przedłużania, oto największe premiery miesiąca.

Vampyr

Czerwiec rozpocznie się premierą długo wyczekiwanej gry autorów przebojowego „Life is Strange”. Vampyr to ciekawie zapowiadająca się gra RPG akcji, tworzona przez francuskie studio Dontnod. Akcja gry przenosi nas do Londynu roku 1918, kiedy to na ulicach miasta szalała epidemia grypy zwanej „hiszpanką”. Wcielamy się w uznanego lekarza Jonathana E. Reida, który po zakończeniu służby podczas I Wojny Światowej powraca do Londynu aby pomóc zapanować na rozprzestrzeniającą się chorobą. Wkrótce nasz bohater odkrywa, że w nieznanych mu okolicznościach został przemieniony w wampira. Twórcy obiecują dojrzałą opowieść i dużą swobodę działania. Podczas rozgrywki będziemy mogli folgować swoim wampirzym żądzom lub tłumić w sobie głód krwi i chronić swoje człowieczeństwo. Produkcja charakteryzować się będzie wieloma zakończeniami, co ciekawe, nawet najgorsze decyzje nie spowodują, że naszym oczom ukaże się napis Game Over.

 • Data premiery: 5 czerwca
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: DontNod Entertainment
 • Wydawca: Focus Home Interactive / CDP

Far Cry 5: Hours of Darkness (Mroczne godziny)

„Hours of Darkness” to pierwsze fabularne rozszerzenia do najnowszej odsłony serii Far Cry. Tym razem opuszczamy piękną Montanę i udajemy się do ogarniętego wojną Wietnamu. Głównym protagonistą dodatku jest, dobrze znany z podstawowej kampanii – Wendell Redler. Oprócz zupełnie nowej historii dodatek zaoferuje nam: nowe wyposażenie i zdolności, jak również dwa zupełnie nowe tryby rozgrywki, które będą dostępne po ukończeniu DLC. Pierwszy z nich – „Hours of Darkness: Survivor Mode” zaoferuje nam większe wyzwanie poprzez ograniczenie dostępnego ekwipunku i zasobów. Action Movie Mode jest natomiast całkowitym przeciwieństwem „Survivor Mode”. Do naszej dyspozycji otrzymamy całe mnóstwo sprzętu, który ma nam pozwolić na wesołą „rozwałkę”. „Hour of Darkness” wchodzi w skład przepustki sezonowej Far Cry 5, jednak dodatek można również nabyć samodzielnie.

 • Data premiery: 5 czerwca
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: Ubisoft
 • Wydawca: Ubisoft

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr

Kochacie uniwersum Warhammer 40K? Lubicie gry z gatunku hack&slash? Takie produkcje jak: Diablo 3 czy The Incredible Adventures of Van Helsing nie są wam obce? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedzieliście tak, to z pewnością zainteresuje was najnowsza produkcja studia Neocore Games – Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr. Akcja gry zabierze nas do sektora Caligari, w którym to na generowanych losowo mapach przyjdzie nam mierzyć się z zastępami przeciwników. Twórcy zapowiadają efektowne, brutalne i wymagające starcia. Do naszej dyspozycji oddane zostaną trzy klasy postaci: Krzyżowiec, Zabójczyni oraz Psyker. Każda z nich charakteryzować się będzie unikalnym zestawem umiejętności i cech. Oprócz głównej kampanii możemy liczyć również na mini-przygody i historie inspirowane działalnością społeczności gry. Jest to wyjątkowo istotne, bowiem Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr oprócz solowej rozgrywki zaoferuje nam kooperację do czterech osób oraz możliwość tworzenia klanów. Po premierze gry zawitają do niej również specjalne wydarzenia, które wpływać będą na cały sektor.

 • Data premiery: 5 czerwca
 • Platformy: PC
 • Producent: NeocoreGames
 • Wydawca: NeocoreGames

The Banner Saga 2

Pierwszy tydzień czerwca to prawdziwa tragedia dla naszych portfeli. Siódmego dnia miesiąca zadebiutują dwie ciekawe produkcje. Pierwsza z nich to The Banner Saga 2 od studia Stoic, przygotowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Posiadacze hybrydowej konsolki Nintendo długo musieli czekać na możliwość zanurzenia się w wyjątkowy świat, inspirowany wikińskimi mitami. W maju zadebiutowała pierwsza odsłona sagi, a już na początku czerwca otrzymamy możliwość kontynuowania naszej historii. Banner Saga to niezwykle udana gra RPG z turowymi walkami. Produkcję wyróżnia również piękna, stylizowana na „kreskówkową” oprawa graficzna. Warto pamiętać, że Banner Saga 2 to bezpośrednia kontynuacja i przed przystąpieniem do zabawy warto zapoznać się z wydarzeniami z pierwszej odsłony serii.

 • Data premiery: 7 czerwca
 • Platforma: Nintendo Switch
 • Producent: Stoic
 • Wydawca: Versus Evil

MotoGP 18

Sympatyków motocyklowych wyścigów z pewnością zainteresuje gra MotoGP 18, przygotowana przez włoskie studio Milestone. Jest to kolejna odsłona serii wyścigów, bazująca na oficjalnej licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. Do naszej dyspozycji oddane zostaną zatem najbardziej znane motocykle, kierowcy i zespoły, a ścigać będziemy się aż po dziewiętnastu oficjalnych trasach. Twórcy stawiają w MotoGP 18 na realizm i symulacyjny system jazdy. Produkcję cechuje również wyjątkowo wysoki poziom trudności, co sprawia, że jest ona przeznaczona dla największych „zapaleńców” motocykli. W MotoGP 18 możemy bawić się samotnie – w trybie kariery lub w trybie multiplayer, gdzie będziemy rywalizować z graczami z całego świata w różnych trybach i turniejach.

 • Data premiery: 7 czerwca
 • Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC
 • Producent: Milestone
 • Wydawca: Milestone

Lego Iniemamocni (The Incredibles)

Studio Traveller’s Tales to eksperci od klocków Lego. Na swoim koncie mają już kilkanaście produkcji z duńskimi klockami w roli głównej. Ich najnowsza produkcja bazuje na popularnej animacji Disneya – Iniemamocni. Choć należy pamiętać, że jest to raczej swobodna interpretacja historii znanej z filmu. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to znowu mamy do czynienia z platformową grą akcji. Zabawa skupia się głównie na walce z napotkanymi przeciwnikami, przeplatanymi etapami zręcznościowymi i prostymi zagadkami logicznymi. Znając Studio Traveller’s Tales możemy również liczyć na świetne gagi i całą masę dobrego humoru. Na uwagę zasługuje fakt, że „Lego Iniemamocni” pozwoli nam na kooperację do czterech osób.

 • Data premiery: 15 czerwca
 • Platformy: Xbox One, PlayStation 4, Switch, PC
 • Producent: Traveller’s Tales
 • Wydawca: Warner Bros. Interactive

Far Cry 3: Classic Edition

Far Cry 3 to zdaniem wielu wciąż najlepsza odsłona serii FPS-ów od Ubisoftu. Jeszcze przed premierą ostatniej – piątej części, producent zapowiedział, że na konsolach PlayStation 4 i Xbox One pojawi się odświeżona wersja „trójki”. Historia gry opowiada losy Jasona Brody’ego, który wraz z grupką przyjaciół udaje się na wymarzone wakacje. Wkrótce, w wyniku splotu niefortunnych zdarzeń, Jason i jego przyjaciele wpadają w ręce niebezpiecznych piratów. Far Cry 3 na nowo zdefiniował pierwszoosobowe strzelanki z otwartym światem. Swoboda rozgrywki, emocjonujące starcia i znakomita fabuła sprawiają, że nawet po latach warto wrócić do tego tytułu. Pierwsi gracze z Far Cry 3: Classic Edition mogą zapoznać się już od 29 maja (tylko nabywcy przepustki sezonowej), natomiast dla wszystkich pozostałych gra trafi do sprzedaży pod koniec czerwca.

 • Data premiery: 26 czerwca
 • Platformy: PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: Ubisoft
 • Wydawca: Ubisoft

The Crew 2

Początek miesiąca miał coś dla fanów jednośladów, koniec będzie miał coś dla sympatyków większych maszyn. The Crew 2 to kontynuacja produkcji z 2014 roku, przygotowanej przez studio Ivory Tower. Druga część jest pod każdym względem większa od poprzednika. Do naszej dyspozycji otrzymamy ogromy otwarty świat, obejmujący obszar całych Stanów Zjednoczonych. Twórcy nie chcą nas niczym ograniczać i już od samego początku produkcji będziemy mogli swobodnie poruszać się po całym dostępnym obszarze gry. Również wśród dostępnych pojazdów nastąpiły pewne zmiany, oprócz licznych samochodów wyścigowych, terenowych i motocykli, do naszej dyspozycji oddane zostaną również łodzie wyścigowe i samoloty. Wśród dostępnych maszyn znajdziemy pojazdy takich marek jak: Porsche, Lamborghini, Mercedes, Ford czy Harley-Davidson. The Crew 2 stawia na zręcznościowy model jazdy, zatem sympatycy symulacji muszą obejść się smakiem.

 • Data premiery: 29 czerwca
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: Ivory Tower
 • Wydawca: Ubisoft

Wolfenstein II: The New Colossus

Bethesda bez wątpienia lubi Nintendo Switch. Producent wypuścił na konsolę Japończyków już m.in. DOOM’a oraz TES: Skyrim. Następną produkcją w kolejce jest Wolfenstein II: The New Colossus, czyli jedna z najwyżej ocenianych produkcji minionego roku. Po raz kolejny za przygody niezmordowanego B.J. Blazkowicza odpowiada studio MachineGames. Nasz bohater powraca do akcji po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Niestety podczas jego nieobecności Naziści zdążyli ostatecznie wygrać wojnę i podbić Stany Zjednoczone. Blazkowicz wraz ze starymi, jak i nowymi kompanami zamierza po raz kolejny pokazać Nazistom, że lepiej z nim nie zadzierać. Za bezpośrednie przeniesienie Wolfenstein II: The New Colossus na konsolę Nintendo odpowiada studio Panic Button, które w zeszłym roku przygotowało port, wspomnianego już Dooma. Warto przypomnieć, że wersja ta była chwalona za optymalizację oraz oprawę wizualną na Switchu.

 • Data premiery: 29 czerwca
 • Platforma: Nintendo Switch
 • Producent: Machine Games
 • Wydawca: Bethesda Softworks

Jak oceniacie czerwcowe hity? Znaleźliście coś dla siebie, czy być może jeszcze ogrywacie tytuły ze swojej „kupki wstydu”?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane