premiery sierpień 2018

Będzie się grało! Największe premiery – sierpień 2018

Wyjątkowe upały, jakie nawiedziły nas w tym roku, sprawiają, że nawet siedzenie przed konsolą może być męczące. Na domiar złego, tegoroczny sierpień nie zalicza się do tzw. „okresu ogórkowego”, bowiem producenci przygotowali dla nas masę znakomitych premier. Zadowoleni będą niemal wszyscy: fani piłki kopanej (PES 2019), formuły 1 (F1 2019), RPG-ów (Monster Hunter World, Beast of Winter), MMO (World of Warcraft: Battle for Azeroth), kooperacyjnego strzelania (Strange Brigade), a nawet taktycznych produkcji à la XCOM (Phantom Doctrine). Jedno jest pewne, gier nam w sierpniu nie zabraknie. Pytanie tylko skąd wziąć na to siły i czas.

Pillars of Eternity 2: Deadfire – Beast of Winter

Sierpień rozpocznie się od powrotu do Pillars of Eternity 2: Deadfire. Jeden z najlepszych tegorocznych RPG-ów otrzyma pierwsze pełnoprawne rozszerzenie – „Beast of Winter”. Dodatek przeniesie graczy na południowe regiony archipelagu Deadfire i tajemniczą wyspę, opanowaną przez wyznawców boga zimna i rozpadu – Rymrganda. Naszym zadaniem będzie odkrycie sekretów skrywanych przez kultystów. Oprócz nowej wyspy i zadań fabularnych możemy również liczyć na nowych, wyjątkowych przeciwników i wyposażenie. Warto dodać, że wraz z premierą „Beast of Winter” do gry zawita aktualizacja 2.0, która wprowadzi do gry liczne poprawki oraz zmiany w balansie: klas postaci, zaklęć, zdolności, wyposażenia i przeciwników.

 • Data premiery: 2 sierpnia
 • Platformy: PC
 • Producent: Obsidian Entertainment
 • Wydawca: Versus Evil

Salt & Sanctuary

Biblioteka gier na Nintendo Switch regularnie powiększa się o znakomite tytuły. Już na początku sierpnia do cyfrowego sklepu Nintendo – eShop – zawita gra „Salt & Sanctuary”, która pierwotnie zadebiutowała w 2016 roku. „Salt & Sanctuary” to dwuwymiarowa gra platformowa z elementami RPG, wzorowana na serii Dark Souls. Podobnie jak w produkcji From Software, mamy tu do czynienia z niezwykle wysokim poziomem trudności, gdzie nawet najmniejsza pomyłka może skończyć się naszą przedwczesną śmiercią. W grze wcielamy się w rozbitka, który stara się przeżyć na mrocznej wyspie, opanowanej przez nieumarłych i innego rodzaju szkarady. Twórcy przygotowali dla nas 20 bossów, których usieczemy 16 rodzajami broni. Do tego zbierzemy ponad pięćdziesiąt zestawów pancerzy. Wszystko to okraszone wyjątkową, stylizowaną oprawą graficzną.

 • Data premiery: 2 sierpnia
 • Platformy: Nintendo Switch
 • Producent: Ska Studios/Blitworks
 • Wydawca: Ska Studios

Dead Cells

Dead Cells to produkcja, która jest dostępna w fazie wczesnego dostępu już od maja 2017 roku. Przez ten czas twórcy nieustannie rozwijali i ulepszali produkcję, wsłuchując się równocześnie w głosy graczy. Efekty tak długiego procesu twórczego będziemy mogli podziwiać już na początku sierpnia, bowiem to właśnie wtedy oficjalnie zadebiutuje produkcja studia Motion Twin. Czym tak naprawdę jest Dead Cells? To połączenie gatunków MetroidVanii oraz RogueLite z systemem walki inspirowanym serią Dark Souls. Twórcy sami używają na to nazwy – RogueVania. Gracze, po dwuwymiarowych planszach, przemierzać będą upiorne zamczysko, którego poszczególne fragmenty (kanały, mury obronne czy dziedziniec) generowane są proceduralnie. Ciekawostką jest, że śmierć w grze jest ostateczna. Każda porażka oznacza konieczność rozpoczynania przygody od początku. Istotne jest jednak, że z każdą śmiercią zachowujemy część swoich postępów i zdolności, co ma zwiększyć nasze szanse przy kolejnej próbie. Twórcy kwitują to tak: „zabijaj, umieraj, ucz się i powtarzaj”. Oprawę graficzną utrzymano w pixelartowej stylistyce, wzbogaconej o nowoczesne efekty i animacje.

 • Data premiery: 7 sierpnia
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch
 • Producent: Motion Twin
 • Wydawca: Motion Twin

Monster Hunter World

Monster Hunter World nie trzeba nikomu przedstawiać, to przecież jedna z najlepszych gier bieżącego roku. Od stycznia w produkcję Capcomu zagrywają się gracze konsolowi (już ponad 8 milionów graczy), w sierpniu (wreszcie) na polowanie ruszą również gracze PC-towi. Japoński producent postanowił wykorzystać moc współczesnych PC-tów i obiecał, że gracze wybierający tę właśnie platformę, będą mogli liczyć na wsparcie dla rozdzielczości 4K, 60 klatek na sekundę oraz pełną kompatybilność z kontrolerami (nie będziemy zdani tylko na myszkę i klawiaturę). Dla tych, którzy przegapili informacje na temat Monster Hunter World, w dużym uproszczeniu – to gra z gatunku action-RPG, w której naszym głównym zadaniem jest polowanie na gigantyczne stwory oraz tworzenie broni i pancerzy ze zdobytych surowców. Produkcja jest niezwykle rozbudowana i oferuje nam dziesiątki, a nawet setki godzin zabawy, szczególnie że jest cały czas rozwijana. Warto też dodać, że w grze nie zabrakło kooperacji (do 4 graczy).

 • Data premiery: 9 sierpnia
 • Platformy: PC
 • Producent: Capcom
 • Wydawca: Capcom

The Walking Dead: A Telltale Games Series – The Final Season

Przyszła wreszcie pora na wielki (miejmy nadzieję) finał historii Clementine, rozpoczętej przez Telltale Games w 2012 roku. Ostatni – czwarty sezon, epizodycznej gry przygodowej, na podstawie twórczości Roberta Kirkmana, rozpocznie się właśnie w połowie sierpnia. Akcja gry toczy się kilka lat po wydarzeniach z trzeciego sezonu. Clementine po latach spędzonych „w drodze”, wreszcie znajduje szanse na odrobinę normalności w postapokaliptycznym świecie, opanowanym przez zombie. Jednak utrzymanie takiego stanu rzeczy wcale nie będzie łatwe, a gracze otrzymają szansę na zakończenie historii Clementine. Finałowy sezon nie będzie się znacząco różnił, pod względem oprawy graficznej, od poprzednich gier z serii. Wciąż mamy do czynienia ze stylizowaną na komiksową oprawą graficzną. Twórcy postanowili jednak nieco usprawnić swój silnik graficzny – Telltale Tool. Ostatnia część przygód Clementine wspierać będzie rozdzielczość 4K oraz HDR. Co ciekawe, opracowano również zupełnie nowy system kamery, umieszczony bliżej postaci (tuż za jej ramieniem – na wzór np. Gears of War). Warto dodać, że The Walking Dead: A Telltale Games Series – The Final Season, liczyć będzie tylko 4 odcinki. Kolejne mają pojawiać się w regularnych odstępach czasu co 1-2 miesiące.

 • Data premiery: 14 sierpnia
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: Telltale Games
 • Wydawca: Telltale Games

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Niekwestionowanie największa premiera sierpnia – World of Warcraft: Battle of Azeroth, to już siódmy dodatek do gry MMO, zapoczątkowanej w 2004 roku. Battle for Azeroth ma być powrotem do korzeni Warcrafta, a fabuła dodatku skupiać się będzie na wojnie pomiędzy dwoma głównymi frakcjami. Akcja gry dzieje się niedługo po finale dodatku „Legion”. Kruchy pokój pomiędzy Hordą i Przymierzem zostaje wystawiony na próbę, przez pojawienie się nowego, niezwykłego surowca, który mógłby przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Twórcy gry – studio Blizzarda, podkreślają, że jeszcze nigdy w historii World of Warcraft przynależność do Przymierza bądź Hordy nie była tak ważna. W ramach nowego rozszerzenia trafimy na dwa nowe kontynenty: Kul Tiras i Zandalar. Oprócz nowych kontynentów największą nowością będzie pojawienie się nowych ras (na razie ujawniono 8, po 4 na każdą ze stron konfliktu, ale wielce prawdopodobne, że pojawią się kolejne). Do Przymierza dołączą: Void Elfy, Lightforged Draenei, Krasnoludy Dark Iron oraz ludzie z Kul Tiras, natomiast do Hordy: Taureni z Highmountain, Nightborne, Orkowie Mag’Har oraz Trole Zandalari. Na co jeszcze możemy liczyć? Warfronty – specjalne 20-osobowe rajdy, inspirowane RTS-owymi korzeniami Warcrafta, ekspedycje (3-osobowe instancje) oraz unikatowy artefakt – „Heart of Azeroth”, który w pewnym stopniu ma zastąpić nasze artefakty z Legionu. Oprócz tego standardowo pojawią się nowe bronie, pancerze, lochy, rajdy i wyzwania. Za Przymierze!

 • Data premiery: 14 sierpnia
 • Platformy: PC
 • Producent: Blizzard Entertainment
 • Wydawca: Blizzard Entertainment

Phantom Doctrine

Phantom Doctrine to najnowsza produkcja warszawskiego studia CreativeForge Games („Hard West”), która czerpie inspirację m.in. z serii XCOM. Phantom Doctrine pozwoli nam pokierować agencją wywiadowczą podczas zimnej wojny (konkretnie lata 80 ubiegłego wieku). Do naszych zadań należeć będzie: zarządzaniem zasobami, wysyłanie szpiegów z misjami i zatrudnianie nowych rekrutów. Podczas misji będziemy przejmować bezpośrednią kontrolę nad naszymi agentami i toczyć turowe potyczki, identycznie, jak we wspomnianej już serii XCOM. Twórcy obiecują, że każdą misję będzie można rozegrać „po cichu” lub w stylu „na Rambo”. W trakcie trwającej co najmniej 30 godzin kampanii natrafimy na 60 zróżnicowanych map, z różnymi przeszkodami i celami do zrealizowania.

 • Data premiery: 14 sierpnia
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: CreativeForge Games
 • Wydawca: Good Shepherd Entertainment

F1 2018

Studio Codemasters po raz kolejny sięgnęło po licencję Formuły 1 i przygotowało grę dla sympatyków „królowej sportów motorowych”. „Mistrzowie kodu” znają się na grach wyścigowych jak mało kto, wszak to oni wypuścili takie produkcje jak: Colin McRae Rally, Grid czy Dirt, a od 2009 roku regularnie dostarczają kolejne odsłony serii F1. Najnowsza edycja zawiera wszystkie oficjalne zespoły, kierowców i wszystkie 21 torów sezonu 2018. Oprócz tego twórcy umieścili w grze 20 kultowych samochodów z historii F1. Do naszej dyspozycji otrzymamy m.in. legendarny bolid McLaren M23D, w którym to James Hunt zdobywał mistrzostwo w 1976 roku oraz Ferrari 312 T2 Nikiego Laudy.

 • Data premiery: 24 sierpnia
 • Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: Codemasters Software
 • Wydawca: Codemasters Software

Strange Brigade

Strange Brigade to najnowsza propozycja legendarnego brytyjskiego studia Rebellion, autorów m.in.: serii Sniper Elite, Alien vs Predator, Gun, Rogue Trooper czy NeverDead. Strange Brigade to trzecioosobowa gra akcji, która przenosi nas do lat 30, ubiegłego wieku. Wymazana z kart historii, pochowana w nieznanym grobowcu 4000 lat temu królowa-wiedźma Seteki powstaje z martwych. Gracz, jako członek grupy poszukiwaczy przygód, musi powstrzymać królową i jej armię nieumarłych. W trakcie przygody przemierzać będziemy egzotyczne obszary i wcielimy się w jedną z czterech dostępnych postaci. Warto podkreślić, że Strange Brigade kładzie nacisk na kooperację (do 4 osób), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się samemu. Wówczas kontrolę nad naszymi towarzyszami przejmie SI.

 • Data premiery: 28 sierpnia
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: Rebellion
 • Wydawca: Rebellion

Pro Evolution Soccer 2019

Pro Evolution Soccer 2019 albo jak kto woli, po prostu PES 2019, to kolejna odsłona serii stworzonej przez Konami dla sympatyków piłki nożnej. Od lat trwa rywalizacja pomiędzy zwolennikami PES’a i FIFY od EA. W tym roku nie będzie inaczej i 30 sierpnia, jako pierwszy, do graczy trafi PES. Wśród największych nowości tegorocznej edycji, należy wyróżnić siedem nowych, licencjonowanych lig z: Rosji, Danii, Szkocji, Argentyny, Portugalii, Belgii i Szwajcarii. Do tego gruntownie przebudowany zostanie tryb MyClub. Zmieni się system kontraktowania zawodników, pojawią się piłkarskie legendy jak: Beckham, Maradona, Cruyff, Nedvěd, Gullit, Maldini czy Kahn, oraz przyjdzie nam rywalizować z innymi graczami w ramach cotygodniowych aktualizacji rankingów PES League. Zmian doczeka się również oprawa graficzna, która teraz obsługiwać będzie HDR i rozdzielczość 4K.

 • Data premiery: 30 sierpnia
 • Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Producent: Konami
 • Wydawca: Konami

Sierpień obrodził nam w sporo interesujących produkcji i naprawdę ciężko będzie to wszystko ograć. Ja na pewno spędzę sporo czasu przy World of Warcraft: Battle for Azeroth i Pillars of Eternity 2: Deadfire – Beast of Winter, ale również Dead Cells i finałowy sezon The Walking Dead wyglądają „smakowicie”. Jakie są Wasze plany na „growy” sierpień?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Techrewelacje #1 – marzec 2018

Opublikowane przez - 4 kwietnia 2018 0
„Techrewelacje” to nasza nowa seria cyklicznych artykułów, w których będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia minionego miesiąca ze świata technologii i gier.…