Bezpieczne przesyłanie plików dla firm prywatnych i instytucji publicznych

MobilityNewsAutor:

XMediusSENDSECURE® to oprogramowanie do bezpiecznej wymiany plików, które posiada odpowiednie zabezpieczenia, użyteczność i funkcje integracji. Aplikacja jest również dostępna w wersji XMediusSENDSECURE On-Premises® z możliwością instalacji na serwerach klienta. To idealne rozwiązanie dla organizacji, które chcą zachować kontrolę nad własnością i lokalizacją danych.

W dzisiejszym biznesie bezpieczeństwo danych staje się priorytetem. Najnowsze badania pokazują, że korporacje narażone są na 26% prawdopodobieństwo wycieku poufnych danych w dowolnym 2-letnim okresie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że o wiele więcej takich wycieków powstaje w wyniku błędów samych pracowników i kadry zarządzającej, niż jako skutek działalności hakerów. W konsekwencji firmy mogą ponieść straty zarówno finansowe, jak i wizerunkowe, a tym samym utratę wizerunku i zaufania do marki wśród klientów.

Czym jest SendSecure?

SendSecure został zaprojektowany, aby umożliwić wszystkim firmom bezpieczne przesyłanie wrażliwych i poufnych danych we wszystkich typach plików (dokument, audio, wideo) o wielkości do 5 TB. Cała komunikacja jest szyfrowana przy użyciu protokołu TLS 1.2 (z ciągłą poufnością). Pliki są kodowane za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES, zarówno podczas przesyłania, jak i ich pobierania. Wszystkie wymiany plików wymagają podwójnego uwierzytelnienia przez odbiorcę za pomocą prostego hasła generowanego przez oprogramowanie. Po zakończeniu wymiany, funkcja SendSecure automatycznie usuwa udostępnione pliki w oparciu o wstępnie zdefiniowane zasady przechowywania i tworzy wiarygodny raport z audytu, potwierdzający wszystkie wymiany między stronami. Rozwiązanie integruje się bezproblemowo z Outlookiem (Office 365), umożliwiając transmisję plików bezpośrednio ze skrzynki mailowej użytkownika. Możliwe jest także udostępnianie plików z bezpiecznej witryny internetowej. Po stronie odbiorcy nie jest wymagane żadne oprogramowanie w celu pobrania plików.

Dlaczego warto stosować bezpieczną wymianę plików?

Często słyszymy w telewizji lub czytamy w internecie, że firma X narażona była na kradzież, zgubienie lub celowy wyciek poufnych informacji wewnętrznych lub wrażliwych danych swoich klientów. Reputacja takiej firmy ponosi często znaczne szkody, które ciężko wycenić, a które mogą nieść negatywne skutki w nadchodzących latach. SendSecure pomaga zminimalizować to ryzyko.

Kto powinien stosować bezpieczną wymianę plików?

Szpitale i inne instytucje ochrony zdrowia w celu bezpiecznego przesyłania dokumentacji medycznej i plików do pacjentów, firm ubezpieczeniowych, badań klinicznych, a także udostępniania MRI, CT i innych dużych plików diagnostycznych między lekarzami.

Banki do zapewnienia poufności dokumentom prawnym, podczas pracy z organami regulacyjnymi, zewnętrznym prawnikiem lub partnerami biznesowymi, zarządem, zewnętrznymi doradcami.

Firmy ubezpieczeniowe i pośrednicy, aby ułatwić wymianę informacji dotyczących roszczeń ubezpieczeniowych, otrzymywania np. szczegółowych planów budynków lub innych potrzebnych dokumentów w celu przedstawienia oferty klientowi.

Sądy i kancelarie prawne mają obowiązek chronić poufne informacje klientów przed ich

przypadkowym lub celowym przechwyceniem. SendSecure może mieć zastosowanie do wysyłania umów do innych prawników, poufnych wiadomości i plików do klientów indywidualnych i biznesowych. Pozwoli również potwierdzić odbiór i otworzenie przesłanych plików.

Agencje rządowe w celu ochrony poufnych danych osobowych obywateli i m.in. bezpiecznego przesyłania numeru PESEL i informacji podatkowych.

Oficjalnym dystrybutorem marki XMedius w Polsce jest firma KONTEL

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Mobilna Panorama

Opublikowane przez - 11 sierpnia 2017 0
Coraz większe wejście w mobilne rozwiązania i udostępnianie nowych funkcji – to najważniejsze cele dla firmy do niedawna Panoramę Firm.…

Kasa wraca od Link4

Opublikowane przez - 26 kwietnia 2017 0
Link4 we współpracy z NaviExpertem, który został partnerem technologicznym, uruchomiły przedsięwzięcie, którego głównym celem jest zachęta do bezpiecznej jazdy. Kierowcy…