Bitdefender wyróżniony przez IDC

Agencja badawcza IDC opublikowała raport dotyczący zabezpieczeń punktów końcowych dla małych i średnich firm. Analitycy zaliczyli firmę Bitdefender do głównych graczy działających w tym segmencie rynku.

Autorzy raportu „IDC MarketScape: Worldwide Modern Endpoint Security for Small and Midsize Businesses 2021 Vendor Assessment” dokonują oceny 22 dostawców systemów bezpieczeństwa przeznaczonych do ochrony urządzeń końcowych. Analiza obejmuje takie zagadnienia jak: wykrywanie i reagowanie na zagrożenia realizowane przez systemy Endpoint Detection and Response (EDR), rozszerzone struktury wykrywania i odpowiedzi Extended Detection and Response (XDR), walka ze złośliwym oprogramowaniem ransomware czy zarządzane usługi bezpieczeństwa.

Potrzeby bezpieczeństwa IT małych i średnich firm w ostatnich latach diametralnie się zmieniły. Wynika to ze wzmożonej aktywności cyberprzestępców, którzy atakują organizacje każdej wielkości za pomocą niszczycielskich ataków, takich jak ransomware. Dlatego też tradycyjne rozwiązania przeznaczone do ochrony urządzeń końcowych nie zdają egzaminu. Nasza pozycja jako głównego gracza w zestawieniu „IDC MarketScape” pokazuje, że jesteśmy w stanie zapewnić MŚP nowoczesne zabezpieczenia takie jak EDR oraz XDR zapewniające większą odporność na cyberataki – mówi Steve Kelley, prezes i dyrektor generalny Bitdefender Business Solutions Group.

Zdaniem analityków IDC ekonomika cyberprzestępczości rozwinęła się na tyle że MŚP stały się dochodowymi celami. Problem polega na tym, że inwestycja w nowoczesne produkty zabezpieczające komputery, smartfony czy tablety może być poważnym wyzwaniem ze względu na ograniczone budżety, czas i brak wykwalifikowanej kadry do obsługi EDR czy XDR. Agencja badawcza wyróżnia w raporcie rozwiązania Bitdefender za duże możliwości w zakresie wczesnego wykrywania i blokowania ataków, co potwierdzają opinie użytkowników. Klienci chwalą produkty tej firmy przede wszystkim za zdolności do wykrywania ataków na wczesnym etapie łańcucha ataków i blokowania ataków zero-day.

Nie tylko IDC wystawia wysokie noty oprogramowaniu Bitdefendera. Firma została w tym roku wyróżniona jako Strong Performer w rankingach Forrester New Wave: Extended Detection and Response Providers (XDR) oraz Forrester Wave: Endpoint Security Software As A Service. Ponadto trafiła do magicznego kwadranta Gartnera opisującego platformy ochrony punktów końcowych.

Model oceny dostawców IDC MarketScape ma na celu zapewnienie przeglądu kondycji konkurencyjnej dostawców ICT na danym rynku. Metodologia badawcza wykorzystuje rygorystyczną metodologię punktacji opartą na kryteriach zarówno jakościowych, jak i ilościowych.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nokia powraca! Poznajcie Nokia 6

Opublikowane przez - 9 stycznia 2017 0
Oficjalnie możemy już mówić o powrocie legendarnego fińskiego producenta, Nokia przedstawiła właśnie swój pierwszy nowy smartfon – Nokia 6. Obudowa…