Błąd “Messenger Kids” umożliwiał czaty grupowe z niezatwierdzonymi kontaktami

W ostatnich dniach, Facebook wysyłał powiadomienia do rodziców dzieci korzystających z aplikacji Facebook Messenger Kids. Powiadomienie zawierało „błąd techniczny”, który pozwalał dzieciom dołączać do czatów grupowych z innymi zatwierdzonymi kontaktami i ich zatwierdzonymi kontaktami.

Zasadniczo Messenger Kids pozwalał dzieciom komunikować się z niezatwierdzonymi kontaktami za pośrednictwem funkcji czatu grupowego. Facebook cicho powiadomił rodziców, ale nie poruszył tego problemu publicznie. The Verge potwierdziło autentyczność powiadomienia na Facebooku. Zostało ono wysłane do „tysięcy użytkowników w ciągu ostatnich dni” zgodnie z The Verge.

Facebook Messenger Kids to wersja Facebook Messenger, która pozwala dzieciom komunikować się z kontaktami, które zostaną zatwierdzone przez rodziców. W ten sposób dziecko może rozpocząć czat tylko z zaufanymi kontaktami.

Błąd pochodzi ze złożoności uprawnień czatów grupowych. Tylko dlatego, że Bartuś rozpoczyna czat grupowy ze starszymi kuzynami Krzysiem i Rafałkiem, nie oznacza to, że wstępnie zatwierdzony przyjaciel Bartusia – Jacuś powinien mieć możliwość wejścia na czat grupowy. Rodzice Jacusia niekoniecznie wiedzą, kim są wstępnie zatwierdzone kontakty Bartusia.

Obecnie nie jest jasne, jak długo błąd występował. Ale problem jest poważny, ponieważ dotyczy dzieci poniżej 13 roku życia. Messenger Kids musi postępować zgodnie z COPPA (Ustawą o ochronie prywatności dzieci w Internecie), która określa przepisy dotyczące zbierania danych o dzieciach. Ze względu na ten błąd Facebook mógł otrzymać ogromne grzywny od FTC (Federalnej Komisji Handlu).

Źródło | VIA

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane