Blizzcon 2017 – Podsumowanie

Blizzcon 2017 już za nami, jeśli jesteście ciekawi co się działo na największej imprezie przygotowanej dla fanów gier Blizzarda, to przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie.

World of Warcraft

Zacznijmy od największej bomby czyli nowego dodatku do World of Warcraft, zatytułowanego Battle for Azeroth. W ramach nowego rozszerzenia trafimy na dwa nowe kontynenty: Kul Tiras i Zandalar. Battle for Azeroth ma być powrotem do korzeni Warcrafta, a fabuła dodatku skupiać się będzie na wojnie pomiędzy dwoma głównymi frakcjami. Twórcy podkreślają, że jeszcze nigdy w historii World of Warcraft przynależność do Przymierza bądź Hordy nie była tak ważna. Oprócz nowych kontynentów największą nowością będzie pojawienie się 6 nowych ras (po 3 na każdą ze stron konfliktu). Do Przymierza dołączą: Void Elfy, Lightforged Draenei, Krasnoludy Dark Iron natomiast do Hordy: Taureni z Highmountain, Nightborne oraz Trole Zandalari.

Na co jeszcze możemy liczyć? Warfronty – specjalne 20-osbowe rajdy inspirowane RTS-owymi korzeniami Warcrafta, ekspedycje (3 osobowe instancje) oraz unikatowy artefakt – Heart of Azeroth, który w pewnym stopniu ma zastąpić nasze artefakty z Legionu.

To jednak nie wszystko, Blizzard zapowiedział, że gracze otrzymają możliwość cofnięcia się w czasie i przygotowuje specjalne serwery, na których gracze będą mogli zagrywać się w “czystą” wersję World of Warcraft z 2004 roku!

Na deser “Zamieć” zaprezentowała intro do Battle for Azeroth.

Overwatch

Pora na najnowszą produkcję Blizzarda, fani Overwatch będą mogli już niedługo toczyć zmagania na zupełnie nowej mapie inspirowanej wyjątkowym parkiem rozrywki. Co więcej, do walki dołączy nowy bohater – Moira.

“Zamieć” przyzwyczaiła już nas do tego, że opowiada historie bohaterów i świata Overwatch głównie poprzez inne media, tym razem w filmie animowanym “Honor i Chwała” możemy zobaczyć Reinhardt’a w młodości.

Hearthstone

Również fani karcianki Hearthstone mają powody do radości. Blizzard zapowiedział nowy dodatek – Koboldy i katakmuby. Wśród licznych nowych kart znajdziemy również nowe legendarne bronie dla każdej klasy! Blizzard już teraz zapowiedział, że po premierze dodatku otrzymamy jedną taką legendarną broń za darmo. Również bez ponoszenia dodatkowych kosztów będziemy mogli bawić się w nowym trybie przeznaczonym dla jednego gracza – Walka w Katakumbach, w którym to będziemy przemierzać lochy, walczyć z bossami i stopniowo rozwijać i ulepszać naszą talię.

Heroes of The Storm

Do Nexusa trafi dwóch nowych bohaterów – Alextraza (pomocnik) i Hanzo (zabójca), a Blizzard nie byłby sobą gdyby nie uczcił tego znakomitym zwiastunem.

Twórcy HoTS-a oprócz nowych postaci zapowiedzieli również szereg zmian, które niebawem zawitają do gry. Ulepszony zostanie system dobierania graczy, teraz bardziej ma się liczyć indywidualna postawa i umiejętności niż zwycięstwa/przegrane. Walki w alejach mają być teraz bardziej angażujące, miniony zostaną wzmocnione, podobnie jak wieże i forty, którym nie będzie się już kończyć amunicja. Usprawniony zostanie system postaci korzystających z niewidzialności oraz kamera. Do gry zawita również wbudowany komunikator głosowy.

Starcraft 2

Blizzard nie zapomina wciąż o Starcraft 2, jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować swoich sił w tym kultowym już RTS-ie to teraz będziecie mieć ku temu idealną okazję, bowiem Starcraft 2 przechodzi na “Free to Play”. W ramach darmowej wersji otrzymamy dostęp do kampanii “Wings of Liberty” oraz wszystkich trybów sieciowych. Co więcej jeśli posiadacie już Wings of Liberty to za darmo otrzymacie kampanię “Heart of the Swarm”. Warto jeszcze wspomnieć, że do trybu kooperacji trafi dwóch nowych bohaterów Mira Han i Matt Horner.

Podsumowanie

Blizzcon 2017 był wypełniony po brzegi nową zawartością i ogłoszeniami związanym z produkcjami Blizzarda. Nowy dodatek do World of Warcraft zapowiada się naprawdę “smakowicie”, jak dla mnie wystarczy aby trzymał poziom “Legionu”. Jeśli chodzi o Heroes of The Storm to nie mogłem wyobrazić sobie ogłoszenia lepszych bohaterów (no może Firebat ze Starcraft’a 2). Warto będzie też wrócić do Hearthstone czy Starcrafta. Smuci na pewno fakt, że Blizzard nie powiedział nawet słowa na temat Diablo 3, z jednej strony może to oznaczać, że twórcy pomału odsuwają się od produkcji, z drugiej, że są zbyt zajęci pracami nad czymś naprawdę dużym w świecie Sanktuarium. Mam cichą nadzieję, że podczas przyszłorocznego Blizzconu usłyszymy pierwsze informacje na temat Diablo 4, bo już najwyższa pora prawda?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nadchodzi Oukitel U13

Opublikowane przez - 14 września 2016 0
Dopiero co na rynku zadebiutował Oukitel U7 Plus a producent szykuje się już do kolejnej premiery, której bohaterem zostanie Oukitel…