Bunt maszyn

Na nieskazitelnym obrazie przyszłości związanej z Internetem Rzeczy pojawiła się kolejna rysa. Najpierw w USA testowany przez kierowcę Ubera i przestawiony na tryb autonomiczny samochód potrącił śmiertelnie kobietę. Nie miało znaczenia, że przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Tym razem wypadkowi uległ autonomiczny pociąg. Ruszył, tylko nie w tą stronę.

Według Wirtualnej Polski tym razem na szczęście nikt nie zginął. WP podaje, że pociągiem podróżowało 30 pasażerów. 20 zostało rannych, w tym 3 poważnie. Są to głównie urazy kręgosłupa. Pozostali pasażerowie mocno się potłukli.

Autonomiczny pociąg na stacji Shin-Sugita w Jokohamie ruszył, ale w złym kierunku, a następnie uderzył w zapory. Czy kolejny wypadek z udziałem autonomicznego pojazdu ostudzi zapał zwolenników IoT? Raczej nie, ale to kolejny przykład na to, że nie tylko błąd człowieka może być powodem wypadku. Maszyny też nie są bezbłędne.

zdjęcie: Foter.com

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

LG G5 – nowe wieści

Opublikowane przez - 17 listopada 2015 0
Kwestią krótkiego czasu było kiedy pojawią się pierwsze przecieki odnośnie nowego modelu flagowego LG – czyli G5. Właśnie są. Jak podaje…