Car-sharing PKP Mobility także w Gdańsku

Uruchomiona pilotażowo usługa car-sharingu jest już dostępna w kolejnych lokalizacjach. Pasażerowie udający się koleją do Trójmiasta mogą zarezerwować i wypożyczyć samochód elektryczny przy trzech dworcach: Gdynia Główna, Gdańsk Główny i Gdańsk Oliwa.

Pilotaż nowej usługi w ramach marki PKP Mobility rozpoczął się 17 sierpnia przy dworcu Gdynia, a od teraz samochody można wypożyczyć także tuż obok modernizowanego Dworca Głównego w Gdańsku (między budynkiem dworcem a hotelem) i w Gdańsku Oliwie.

Z oferty mogą skorzystać osoby podróżujące pociągiem, zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych, którezasadniczą część podróży wolą odbyć koleją. Co najważniejsze, usługa jest dostępna dla wszystkich, także dla osób niekorzystających z transportu szynowego.

Z wynajmu samochodów można skorzystać po bezpośrednim pobraniu aplikacji Easyshare lub przy zakupie biletu w systemie BILKOM,z dostępnymi wtedy dla pasażerów kolei udogodnieniami. Aby zarezerwować samochód i odebrać go przed dworcem, należy zakupić bilet na pociąg za pośrednictwem serwisu BILKOM i potwierdzić chęć wypożyczenia pojazdu z minimum 2-godzinnym wyprzedzeniem.

Po sfinalizowaniu transakcji pasażer otrzyma link kierujący do aplikacji Easyshare, gdzie,po rejestracji,może zarezerwować auto w interesującym go wariancie. Co istotne,czas przejazdu pociągu jest monitorowany w systemie, dzięki czemu pasażer zyskuje gwarancję odbioru pojazdu po przyjeździe do Trójmiasta także w przypadku wystąpienia ewentualnych opóźnień.

Z kolei z myślą o mieszkańcach Gdańska i Gdyni uruchomiono także możliwość rezerwacji samochodów bezpośrednio poprzez aplikację Easyshare. Wypożyczenia i zwrotu samochodu można dokonać w tej samej lokalizacji – na specjalnie oznaczonych miejscach postojowych przy dworcu.

Na początkowym etapie pilotażu do dyspozycji podróżnych są samochody elektryczne marki Nissan Leaf. Tworząc system car-sharingu, PKP wykorzystały własne kompetencje i zasoby, łącząc je z doświadczeniem partnera zewnętrznego –spółki Easyshare, będącej właścicielem floty pojazdów, systemu rezerwacji i samej aplikacji Easyshare.

Zintegrowanie systemu car-sharingu z ofertą kolei realizowane jest przez system BILKOM, platformęsprzedaży biletówstworzonąprzez PKP Informatykę, poprzez którą podróżni w jednym miejscu –za pośrednictwem aplikacji lubstrony internetowej –mogą kupować bilety na podróże pociągami aż sześciu przewoźników.

Nowa usługa car-sharingu jest dostępna w ramach PKP Mobility, czyli pakietu dodatkowych ofert dla pasażerów kolei, dzięki którym możliwe jest rozszerzenie przejazdu pociągiem o podróż do miejsca docelowego środkami transportu indywidualnego (samochód, rower).

Więcej o samym pomyśle pisaliśmy tutaj

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane