Caviar oddaje hołd Apple I dzięki niestandardowemu iPhone’owi 12

Roman PakotaAutor:
Czy pamiętacie pierwszy produkt fitmy Apple, Apple I? Komputer został zaprojektowany i ręcznie zbudowany przez Steve’a Wozniaka. Oczywiście wtedy Apple Computer Inc miało siedzibę w garażu rodziców Steve’a Jobsa.

Produkcja Apple I została przerwana 30 września 1977 r. Rosyjska firma Caviar postanowiła uczcić rocznicę powstania Apple specjalnymi edycjami nowego iPhone’a 12 Pro i 12 Pro Max.

Dostępne są dwie opcje. Cena za Apple 1 zaczyna się od 9 990 USD i ma tytanowy „ekran” z nadrukowanym napisem „Hello, World” oraz fragment płyty głównej z oryginalnego Apple I.

„Tańszy” telefon to Apple 1 Light, którego ceny zaczynają się od 4 990 USD. Posiada tylną część z naturalnego drewna i zakrzywione, ręcznie wymalowane jabłuszko na podstawie grawerunku oryginalnego komputera. W tylnej części znajduje się również kawałek płyty głównej.

Telefony Apple 1 będą dostępne w bardzo ograniczonych ilościach. Wersji Light powstało tylko 49 sztuk, podczas gdy Apple 1 zostanie wyprodukowany w liczbie 9 sztuk. Komputerów Apple 1 wyprodukowano tylko około 200 sztuk, więc limitowana edycja nowych telefonów wydaje się być odpowiednim hołdem.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Czy Huawei podgryzie Note 5?

Opublikowane przez - 23 września 2015 0
Nie od dzisiaj wiadomo, że na chwilę obecną Samsung zdecydował się nie wprowadzać na rynki europejskie swojego phabletu Note 5.…

Specjaliści AI potrzebni od zaraz

Opublikowane przez - 18 września 2020 0
Rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów sztucznej inteligencji w polskich organizacjach, co wiąże się ze zdobyciem odpowiednich umiejętności. 94 proc. pracowników…