CES 2018: Yuneec prezentuje trzy nowe modele dronów

Firma Yuneec, zaprezentowała na targach CES w Las Vegas trzy nowe modele dronów: Typhoon H Plus, nowy czołowy model serii Typhoon H, HD Racer, sprytny Racing-Quadrokopter z kamerą FPV oraz Firebird FPV.

Typhoon H Plus
Typhoon H Plus
Typhoon H Plus

Typhoon H Plus to najnowszy model flagowej serii producenta – Typhoon H. Dron wyposażono w nową kamerę , która posiada jednocalowy czujnik CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli. Kamera umożliwi nam nagrywanie filmów wideo w jakości 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę. Na uwagę zasługuje również 3-osiowy gimbal, który można obracać o 360 stopni, co w połączeniu z wciąganym podwoziem Typhoon H Plus zapewni nam wyjątkowo stabilne ujęcia. Dron otrzymał także nowy kontroler lotu na bazie PX4, co pozwala latać kopterem w różnych inteligentnych trybach latania (Orbit, POI, Journey, Curve Cable Cam, Follow Me, Return Home), a dzięki funkcji Geofencing i zintegrowanym strefom No Fly zapewnia również podwyższone bezpieczeństwo lotu. Model Typhoon H Plus będzie dostępny w dwóch wariantach: z lub bez technologii Intel RealSense. Technologia ta pomaga kopterowi rozpoznawać przeszkody i omijać je w bezpieczny i autonomiczny sposób. Model Typhoon H Plus jest sterowany za pomocą dodatkowego sterowania zdalnego ST16S, które posiada ulepszony wbudowany wyświetlacz 7-calowy i wyświetla obraz na żywo poprzez Video-Downlink w rozdzielczości 720p HD.

Typhon H Plus zadebiutuje na rynku pod koniec marca bieżącego roku. Model bez Intel RealSensne wyceniono na 1549 Euro, natomiast z Intel RealSense na 1849 Euro.

Yuneec HD Racer
Yuneec HD Racer
HD Racer

Model HD Racer to pierwszy wyścigowy dron FPV w portfolio firmy Yuneec. Wyjątkową innowacją wyścigowca HD Racer jest cyfrowy Videolink. Przesyła on obraz na żywo w rozdzielczości HD w bardzo krótkim okresie indukcji do urządzenia z iOS lub Androidem, który pełni funkcje wyświetlacza zdalnego sterowania ST6 lub na zamówienie wyświetlacza opcjonalnego zestawu słuchawkowego FPV. Dwa stabilizujące tryby latania pomagają pilotowi bezpieczne dotrzeć do celu: Tryb Limit urządzenia i tryb Altitude. W przypadku aktywacji trybu Limit wyścigowiec HD Racer ma ograniczony kąt pochylenia i przechylenia. W trybie Altitude wyścigowiec HD Racer utrzymuje automatycznie wysokość lotu w ramach możliwości fizycznych i dzięki czujnikowi ciśnienia. Jeśli w jednym z trybów nastąpi zwolnienie drążków podczas lotu, wówczas wyścigowiec HD Racer pozostanie automatycznie na swoim miejscu i będzie szybował bez wypoziomowania do momentu, aż otrzyma nowe polecenie sterujące. Tryby stabilizujące pomogą nam zmniejszyć ryzyko zderzenia i zapewnią tym samym większą radość z lotu. Jeśli jednak HD Racer zderzy się z przeszkodą i wyląduje na grzbiecie, to możemy aktywować „tryb Flip-Up”, który obraca wyścigowiec w sposób automatyczny ponownie na nogi. Dron otrzymał również kamerę, która może nagryać filmy wideo w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s lub 720p przy 60 kl./s. Czas lotu wynosi maksymalnie sześć minut.

HD Racer trafi na rynek pod koniec kwietnia 2018 roku, jego sugerowana cena detaliczna to 179 euro.

Yuneec Firebird FPV
Yuneec Firebird FPV
Firebird FPV

Ostatni z zaprezentowanych modeli to wyjątkowy Firebird FPV – skrzyżowanie samolotu modelarskiego RC z multikoperem. Model ten wraca do pozycji startowej po naciśnięciu przycisku i można nim tutaj automatycznie wylądować z uwzględnieniem warunków pogodowych. Można dodatkowo ustawić wirtualne ogrodzenie i podłoże, którego nie może przekroczyć model Firebird FPV. Dzięki temu nie odleci i nie uderzy w podłoże. Różnorodne funkcje lotu i bezpieczeństwa sprawiają, że model Firebird FPV staje się dronem ze skrzydłami, który dzięki FPV zapewni nam przeżycia podczas lotu jak z kabiny pilota. Model Firebird wyposażono w cyfrowy Videolink z krótkim okresem indukcji. W przeciwieństwie do tradycyjnych analogowych sygnałów FPV model Firebird przesyła obraz na żywo w jasnej i bezzakłóceniowej rozdzielczości HD do smartfonu, który można podłączyć do zdalnego sterowania ST10C lub zestawu słuchawek, aby zapewnić bezpośrednie przeżycia z lotu. Dla zapewnienia jeszcze bardziej intensywnych przeżyć podczas lotu możemy aktywować dodatkowo wyświetlacz Head-Up z danymi telemetrycznymi i sztuczny horyzont. Sygnał wideo można zapisać bezpośrednio w samolocie w 4K na karcie SD. Zarejestrowane obrazy można udostępniać w mediach społecznościowych.

W zależności od doświadczenia w lataniu możęmy wybierać spośród trzech trybów lotu. W trybie Acrobatic pilot lata całkowicie swobodnie. W trybie Safety i Stability różne ograniczenia kątowe osi podłużnej i poprzecznej zapobiegają nadmiernemu toczeniu i pochylaniu się samolotu i dzięki temu zapewniają podwyższone bezpieczeństwo podczas lotu. W obu trybach pilot może dodatkowo aktywować mechanizm awaryjny zwalniając wszystkie drążki.

Data debiutu modelu Firebird FPV została ustalona na początek kwietnia 2018 r. Producent wycenił swój sprzęt na 599 euro.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

No limit w Heyah na abonament

Opublikowane przez - 21 lipca 2015 0
Od dzisiaj, 21. lipca użytkownikom pakietu Smart XL Heyah proponuje usługę no-limit: na rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz Internet. Użytkownicy pakietu Smart…