withings move ecg

CES 2019: Withings prezentuje hybrydowy smartwatch Move z EKG

Widać wyraźnie, że Withingsowi posłużyło uwolnienie się od Nokii. Francuski producent zaprezentował właśnie nowy smartwatch, który może zawstydzić Apple Watcha 4.

Nie zrozumcie mnie źle, najnowsza generacja smart zegarka od Apple, to kawała znakomitego sprzętu. Pozytywne recenzje zawdzięcza m.in. dzięki wbudowanemu kardiogramowi, który znacznie poprawia dokładność odczytów pracy naszego serca. Na podobny pomysł wpadli inżynierowie Withings prezentując smartwatch – Move ECG, który wyceniono na 1/4 kwoty, którą musielibyście wydać na Apple Watch 4.

Withings Move ECG to konstrukcja hybrydowa, która skupia się na monitorowaniu naszego zdrowia. Do naszej dyspozycji oddano okrągłą kopertę z analogowym wyświetlaczem o średnicy 38mm. Producent zapewnia, że zegarek wytrzyma zanurzenie w wodzie na głębokość do 50 metrów.

withings move ecg

Kluczowym elementem specyfikacji Move ECG jest wbudowany kardiogram, który niezwykle dokładnie monitoruje pracę naszego serca. Wystarczy przez ok. 20-30 sekund przytrzymać fizyczny przycisk zegarka, aby otrzymać szczegółowe informacje w aplikacji Health Mate. Co ważne, Withings Move ECG współpracuje również z innymi popularnymi aplikacjami zdrowotnymi jak np.: Apple Health, Google Fit, czy MyFitnessPal.

Smart zegarek francuskiego producenta jest również w stanie monitorować i automatycznie rozpoznawać aktywności takie jak: bieganie, jazdę na rowerze czy pływanie. Do tego bez problemu poda nam liczbę pokonanych kroków, pięter czy spalonych kalorii. Na pokładzie urządzenie nie zabrakło również monitora pracy snu.

Withings Move ECG wyceniono na niecałe 130 dolarów (~487,5 zł) i trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku. Producent przygotował również tańszy wariant zegarka (pozbawiony EKG), którego cenę ustalono na 69,95 dolarów (około 262,5 zł).

There are 1 comments

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane