Chernobylite – polski survival horror potrzebuje naszej pomocy!

Chernobylite to survival horror, nad którym pracuje Gliwickie studio The Farm 51, autorzy m.in. Get Even. Zapowiedziana w ubiegłym roku produkcja potrzebuje naszej pomocy. Twórcy założyli akcje w serwisie Kickstarter gdzie dokładnie przedstawiają, na co potrzebują dodatkowe fundusze.

Jak podkreślają twórcy, prace nad Chernobylite przebiegają pomyślnie, jednak po otrzymaniu informacji zwrotnych od fanów zdecydowali się oni na powiększenie i rozbudowanie produkcji. Właśnie w tym celu powstała zbiórka na Kickstarterze. Na zrealizowanie swojej wymarzonej wersji gry studio The Farm 51 potrzebuje dodatkowe 100 tysięcy dolarów, co jest tak naprawdę drobną sumą w dzisiejszym “gamedevie”.

Jednym z najciekawszych elementów Chernobylite będzie możliwość dokładnego zwiedzenia tzw. „Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia”. Twórcy udali się tam osobiście, aby zebrać odpowiednie dane i materiały. Pomaga im w tym fotogrametria – proces, który za pomocą zdjęć pozwala na odtworzenie rzeczywistych obiektów w trójwymiarowej, cyfrowej wersji.

Przy okazji rozpoczęcia akcji na Kickstarterze, twórcy podzielili się z nami sporą ilością nowych informacji na temat gry, w tym nowym zwiastunem. Chernobylite możecie wesprzeć tutaj. Na chwilę obecną udało się już zebrać ponad 25 tysięcy dolarów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane