Chiny udzielają licencji na 5G. Huawei w kolejce, aby na tym skorzystać

Rząd chiński udzielił licencji 5G swoim trzem głównym dostawcom usług telekomunikacyjnym: China Mobile, China Unicom i China Telcom oraz China Broadcasting Network Corp. Tym samym dał im zielone światło na uruchomienie komercyjnych sieci 5G.

China Mobile, która jest największym chińskim państwowym koncernem telekomunikacyjnym, planuje dostarczyć usługi 5G w ponad 40 chińskich miastach do września. Sieci 5G działają już w wielu krajach, takich jak Wielka Brytania, USA, Włochy (pisaliśmy o tym tutaj) i Korea Południowa.

Huawei zyska ogromne wsparcie dzięki chińskiej ekspansji 5G, ponieważ będzie mogło sprzedawać swoje urządzenia 5G operatorom. Producent podobno podpisał już 46 umów handlowych 5G w 30 krajach i wysłał ponad 100 000 stacji bazowych 5G.

Specjaliści uważają jednak, że amerykańska czarna lista z Huawei na czele nałoży problemy na działalność 5G nawet w Chinach. Huawei potrzebuje części i komponentów od firm amerykańskich. Te z kolei wymagają specjalnej zgody Waszyngtonu, aby je dostarczyć.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane