Chmura hybrydowa przyspiesza cyfryzację biur

Roman PakotaAutor:
IBM oraz IU Technology poinformowały o udostępnieniu rozwiązania Digi Office w chmurze IBM Cloud, do kompleksowej automatyzacji procesów biznesowych w biurach. Przyspieszając proces wdrożenia chmury hybrydowej, oparte na chmurze rozwiązanie Digi Office zostało zaprojektowane tak, aby pomóc firmom w procesie wychodzenia z pandemii i powrotu do pracy biurowej. Dzięki automatyzacji procesów, takich jak wirtualna recepcja, planowanie układu i przestrzeni biurowej oraz zarządzanie interaktywnymi info kioskami w IBM Cloud, Digi Office może pomóc w funkcjonowaniu biura przy znacznym ograniczeniu kontaktów fizycznych i zachowaniu dystansu społecznego.

Jak wynika z niedawno przeprowadzonego badania, ponad połowa pracowników w Polsce jest skłonna wrócić do pracy biurowej, gdy tylko sytuacja na to pozwoli. Aby stworzyć bezpieczne warunki pracy w środowisku biurowym, firmy będą musiały polegać na nowych rozwiązaniach cyfrowych, które pomogą ograniczyć interakcje między pracownikami i gośćmi. Dzięki takim funkcjom jak zarządzanie zajętością biurek w czasie rzeczywistym zgodnie ze standardami obowiązującymi w trakcie trwania COVID-19 oraz ograniczenia liczby osób w recepcji i przy biurkach, Digi Office może przynieść wyjątkowe korzyści w zarządzaniu biurem w pandemii.

Dane gromadzone w chmurze IBM Cloud pozwalają na przykład prognozować zajętość biurek i zapotrzebowanie na powierzchnię biurową lub ustalać proporcje pomiędzy pracą w domu i biurze. Dzięki kodom QR, pracownik lub gość może z łatwością autoryzować swoje przybycie, zaparkować samochód i uzyskać dostęp do wind i bramek. Hosting Digi Office w IBM Cloud, najbezpieczniejszej i otwartej chmurze publicznej dla biznesu, pozwala zadbać o to, aby dane pracowników były przetwarzane w sposób bezpieczny i zgodny z RODO, co jednocześnie ułatwia firmom organizację powrotu pracowników do biur.

Wspólnie z IBM pomagamy firmom dobrze przygotować się do prowadzenia biznesu w nowej normalności przy wsparciu IBM Cloud. Korzystając z bezpiecznych rozwiązań chmurowych, możemy pomóc firmom efektywnie zarządzać powrotem do biur, w sposób, który usprawnia ich działalność biznesową, a jednocześnie zapewnia łatwiejsze i bezpieczniejsze środowisko pracy – mówi Krzysztof Świątczak, Prezes Zarządu, IU Technology.

W pandemii firmy musiały w ciągu kilku miesięcy zrealizować długoterminowy plan transformacji cyfrowej, aby dostosować się do warunków pracy zdalnej w modelu hybrydowym. Teraz, gdy firmy wracają do biur, nadal istnieje potrzeba szybkiego wdrożenia narzędzi cyfrowych, które pomogą w transformacji tradycyjnego miejsca pracy i uwzględnią nowe wytyczne dotyczące utrzymania dystansu społecznego i bezpieczeństwa. Wspólnie z IU Technology i przy wykorzystaniu możliwości chmury hybrydowej IBM, możemy pomóc firmom w przyjmowaniu pracowników do biur – mówi Marcin Klabiński, IBM Cloud Platform Leader, Poland & Baltics.

W przeciwieństwie do innych narzędzi, które automatyzują wyłącznie pojedyncze procesy, Digi Office jest rozwiązaniem kompleksowym, które automatyzuje szereg procesów cyfrowej transformacji w przestrzeni biurowej. Digi Office, działające w bezpiecznym i w pełni skalowalnym środowisku IBM Cloud, umożliwia zarządzanie wszystkimi procesami z jednego pulpitu nawigacyjnego, zgodnie z uprawnieniami dla poszczególnych użytkowników. Skalowalność tego rozwiązania umożliwia płynne przejście od programu pilotażowego dla 100 biurek do docelowej obsługi kilku tysięcy biurek.

Według danych CBRE, największej na świecie firmy doradczej i inwestycyjnej działającej w sektorze nieruchomości komercyjnych, warszawski rynek biurowy urósł w pandemicznym 2020 roku o 314 tys. mkw. powierzchni. Prognozy CBRE na 2021 dla stolicy Polski przewidują wzrost o kolejne 7,1% i przekroczenie progu 6 mln mkw. powierzchni biurowej. To powoduje, że rozwiązania do automatyzacji procesów w biurach przy wsparciu usług chmurowych będą cieszyć się coraz większą popularnością.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane