Chmurowe rozwiązania od Netii

Netia poszerzyła ofertę zaawansowanych rozwiązań ICT dla biznesu z linii NetiaNext o rozwiązania do zarządzania oraz zabezpieczania urządzeń mobilnych, wykorzystywanych do celów służbowych. Pod nazwą Netia Endpoint Management operator oferuje rozwiązania na bazie produktów dostawców – MobileIron i Famoc.

Netia Endpoint Management, to chmurowe rozwiązanie UEM (z ang. Unified Endpoint Management). Po skonfigurowaniu polityk bezpieczeństwa na urządzeniu mobilnym Netia Endpoint Management zabezpiecza aplikacje i dane na urządzeniu, a także pozwala m.in. na oddzielenie danych firmowych od prywatnych (w modelu BYOD – Bring Your Own Device lub COPE – Corporate Owned Personally Enabled).

Usługa Netia Endpoint Management dostępna jest w dwóch wariantach: Business (oparta o chmurę publiczną Netii i platformę Famoc) oraz Enterprise (dedykowane klientowi środowisko, bazujące na rozwiązaniu firmy MobileIron).

Niezależnie od wersji Netia Endpoint Management zapewnia sprawną rejestrację urządzeń mobilnych, konfigurację ich ustawień, zarządzanie dostępem do danych, a także zdalną aktualizację i dystrybucję aplikacji biznesowych. Szczególną uwagę Netia poświęciła wsparciu swoich klientów oferując zarówno pakiety konfiguracyjne, jak i usługę zarządzaną.

Dostępne pakiety konfiguracji polityk bezpieczeństwa to:

Konfiguracja poczty elektronicznej. Pakiet e-mail, to nie tylko bezpieczna poczta, ale także zdalny dostęp do firmowego kalendarza, kontaktów i zadań, opcjonalne uwierzytelnianie przy pomocy certyfikatów i szyfrowanie.

Konfiguracja aplikacji i stworzenie własnego, firmowego sklepu z zatwierdzonymi aplikacjami (czarna i biała lista aplikacji).

Konfiguracja BYOD – służbowe dane i aplikacje znajdują się w oddzielnej, szyfrowanej części urządzenia. Firma w ten sposób może kontrolować dane i aplikacje tylko w obrębie kontenera.

Wszystko, co związane z bezpieczeństwem urządzeń i danych: zgodność z politykami firmowymi, kontrola i wdrożenie wewnętrznych polityk bezpieczeństwa, zdalne czyszczenie pamięci i blokowanie telefonu itp.

Konfiguracja ALLinONE

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane