Co rowerzyści szukają w Google?

Dziesięć lat temu Google wprowadził trasy rowerowe na Mapach Google, w polskiej wersji Map funkcjonalność została uruchomiona w maju 2013 r. Obecnie trasy rowerowe są dostępne w prawie 30 krajach na całym świecie, a miliony ludzi używają ich codziennie.

Ludzie na całym świecie decydują się poruszać rowerami – jest to jeden z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych sposobów przemieszczania się. Jak co roku, zainteresowanie rowerami wzrasta wraz z nadejściem lata. W tym sezonie wiele osób zwróciło się w stronę tego środka transportu również ze względów bezpieczeństwa.

Od lutego liczba zapytań o wskazówki dojazdu dla rowerzystów w Mapach Google wzrosła globalnie o 69%, osiągając rekordowy poziom w czerwcu.

Polska znalazła się wśród 10 krajów na świecie pod względem wykorzystania tras rowerowych na Mapach Google i zajmuje w tym rankingu 7 miejsce.

TOP 10 krajów pod względem wykorzystywania tras rowerowych na Mapach Google

1. Niemcy

2. USA

3. Niderlandy

4. Wielka Brytania

5. Francja

6. Brazylia

7. Polska

8. Belgia

9. Hiszpania

10. Kanada

W Polsce zaobserwowano również bardzo duży wzrost liczby zapytań o trasy rowerowe – o 280% w stosunku do lutego br. To jeden z najwyższych wyników w Europie i na świecie – wyższy wzrost zanotowała tylko Finlandia (303%). Podobne skoki zaobserwować można było w Norwegii (228%) czy Kanadzie (248%). Nieco mniejsze w Niemczech (175%) oraz w Szwecji (136%), z kolei najniższe w Hiszpanii (23%) oraz USA (40%).

Jeszcze bardziej imponująco prezentują się wzrosty zapytań o trasy rowerowe w wybranych polskich miastach. Najwyższy skok zapytań, bo o 334%, odnotowano w Warszawie. Tuż za nią uplasowały się Katowice – wzrost o 325%, Poznań (282%) i Kraków (242%). Na świecie wyższe skoki zanotowały tylko dwa miasta kanadyjskie: Montreal (456%) i Ottawa (438%), a także stolica Finlandii, Helsinki (383%).

Zainteresowanie hasłem „naprawa rowerów w pobliżu” w ujęciu globalnym wzrosło ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku, osiągając czerwcu 2020 r. rekord wszech czasów.

Karta Zapisane – lista najpopularniejszych zapisywanych miejsc oraz zestawienie kategorii, które ostatnio zyskują na popularności

Co najczęściej trafia do karty Zapisane? Oto wybór miejsc, które cały czas są najpopularniejsze wśród użytkowników oraz zestawienie kategorii, które ostatnio zyskują na popularności.

10 najczęściej zapisywanych miejsc na Mapach Google

1. Wieża Eiffla

2. Muzeum w Luwrze

3. Kiyomizu-dera

4. Koloseum

5. Sagrada Familia

6. Fushimi Inari-Taisha

7. Łuk Triumfalny

8. Fontanna di Trevi

9. Panteon

10. Pałac Buckingham

Kategorie zyskujące na popularności

10 najpopularniejszych typów miejsc zapisanych na Mapach Google, które odnotowały największy wzrost w ciągu ostatniego roku (lipiec 2020 r. vs. lipiec 2019).

1. Parki narodowe

2. Rzeki

3. Lodziarnie

4. Farmy

5. Sklepy z kawą

6. Wodospady

7. Postoje na odpoczynek

8. Sklepy rowerowe

9. Darmowe parkingi

10. Kempingi

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Xiaomi Redmi Note 4 oficjalne!

Opublikowane przez - 25 sierpnia 2016 0
Zgodnie z wczorajszymi doniesieniami doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej prezentacji Xiaomi Redmi Note 4! Xiaomi Redmi Note 4 został wyposażony w…

ZTE Blade V8 Pro oficjalnie

Opublikowane przez - 5 stycznia 2017 0
ZTE podczas odbywających się właśnie targów CES zaprezentowało Blade V8 Pro – pierwszy smartfon z serii Blade, który dostępny będzie…