Co wie o Tobie Google? 8 źródeł informacji

MobilityNewsAutor:
Co zrobić, kiedy czegoś nie wiesz? Oczywiście trzeba to wygooglować! Zapytać wujka Google, a w razie choroby poradzić się doktora Google.

To słowotwórstwo dobrze oddaje poziom zaufania, jakim obdarzamy amerykańską korporację, obecną w naszym życiu już ponad 20 lat. A co Google właściwie wie o naszym życiu? Wielu zakrzyknie zgodnie: wszystko! lub przynajmniej bardzo dużo. Oto lista 8 sposobów, w jakie sami dostarczamy wujkowi Google mnóstwo informacji o nas samych.

1. Wyszukiwarka Google
Wszystko, co kiedykolwiek wyszukiwałeś w internecie przez tę wyszukiwarkę, dostarcza o tobie informacji. Istnieje co prawda możliwość wejścia w tryb prywatny, dzięki któremu odwiedzane strony nie zapisują się w historii wyświetlania, jednak Google nadal ma do tej historii dostęp.

2. Lokalizacja Google Maps
Gdziekolwiek i kiedykolwiek podróżowałeś, informacja o tym zostaje zapisana na twojej osi czasu mapy Google. Mapa wie również, do których miejsc często powracasz. Na podstawie Twoich odwiedzin proponuje nowe miejsca, które mogą cię zainteresować. Historię lokalizacji można wyłączyć, jednak, tak jak w przypadku wyszukiwarki, dane nadal są zbierane przez Google.

3. Poczta Gmail
Zastanawialiście się kiedyś, ile wiadomości wysłaliście lub dostaliście na swoich kontach Gmail w przeciągu ostatnich lat? Nie liczcie, Google o tak już je wszystkie przeliczył! Google zna również wszystkich, z którymi kiedykolwiek wymienialiście wiadomości e-mail. Wie, z kim najczęściej się kontaktujemy.

4. Sklep Google Play
Każdy posiadacz telefonu z Androidem z pewnością ściągnął stąd przynajmniej kilka aplikacji. Google wie dokładnie kiedy, co i na jakie urządzenie. Sklep wie również jakich aplikacji szukałeś, nawet jeśli ich nie ściągałeś. Wystarczy wpisać szukaną frazę.

5. Zdjęcia
Google wie o każdym zdjęciu w dziale Grafika, na które kiedykolwiek kliknąłeś.

6. Google Chrome
Najbardziej oczywiste źródło informacji. Google wie o każdej stronie, którą odwiedziłeś, niezależnie od urządzenia, jakim się posługiwałeś.

7. Android
Każdy telefon lub inne urządzenie z Androidem jakie kiedykolwiek posiadałeś – Google zna dokładnie jego nazwę oraz numer.


8. YouTube
I na końcu listy nie mogło zabraknąć tego medium! Google wie dokładnie co i kiedy oglądałeś. Na podstawie tych informacji YouTube jest w stanie zaproponować kolejne filmy lub kanały, które mogą cię zainteresować. Ale czy to jeszcze kogokolwiek dziwi?

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane