Crossroads Inn na trzecim miejscu globalnej sprzedaży na Steamie

Crossroads Inn, produkcja Kraken Unleashed, wewnętrznego studia produkcyjnego notowanej na NewConnect spółki Klabater, w kilka godzin po premierze znajduje się na trzecim miejscu globalnej sprzedaży na Steamie. Symulator tawerny 23 października zadebiutował w wersji na PC, dziś będzie dostępny na platformie Linux. Spółka zapowiedziała wprowadzenie w perspektywie roku licznych dodatków do gry. Wishlista użytkowników zainteresowanych zakupem tytułu przekroczyła w dniu premiery 60 tys. osób. Klabater jednocześnie pracuje nad nowymi projektami wydawniczymi, których premiery planowane są w 2020 roku.

Obecnie gra znajduje się na trzecim miejscu regionalnej sprzedaży, a jej trzy edycje zajmują pierwsze miejsca w kategorii New & Trending. Spółka zadeklarowała długotrwałe wsparcie dla gry po premierze w formie płatnych i bezpłatnych dodatków (DLC). Płatne wniosą do gry nowe mechaniki, bezpłatne DLC będą zawierały nowe elementy wystroju wnętrza, tekstury i zasoby.

Crossroads Inn to produkcja dla wymagających graczy, którzy cenią sobie samodzielne rozwiązywanie problemów, wyzwania i konieczność stałego szlifowania swoich umiejętności w starciu z ekonomią i środowiskiem gry. W zależności od wyboru trybu rozgrywki, gracz będzie mógł zarówno spróbować swoich sił w „zwykłym” symulatorze gospody, jak również wcielić się w protagonistę fabularyzowanej kampanii, gdzie zarządzanie tawerną jest tylko środkiem do poznania historii oraz jednego z jej kilku możliwych zakończeń.

W pierwszej połowie przyszłego roku, z zapowiedzianych już publicznie gier, spółka planuje wydanie Help Will Come Tomorrow – gry, nawiązującej narracyjnie do produkcji studia Polyslash – We.The Revolution. Tytuł pokaże zjawiska walk klasowych, gdzie tłem będą dramatyczne czasy Rewolucji Październikowej. Produkcja odbywa się na wszystkie obecne platformy sprzętowe.

Kolejną grą w portfolio wydawniczym Klabatera w 2020 roku będzie produkcja rosyjskiego studia Mandragora Skyhill: Black Mist. – Tytuł ten nawiązuje do najlepszych wzorców kina akcji z ostatnich lat takich jak: seria Szklana Pułapka, Porwana, czy John Wick. W grze będziemy musieli się zmierzyć z tajemniczą organizacją terrorystyczną, która nie dość, że opanowała apartamentowiec, w którym mieszkamy, to prawdopodobnie stoi także za nagłym zniknięciem córki głównego bohatera.

W produkcjach, których wydanie planowane jest w 2020 roku znajdują się również dwa projekty oparte o licencje pozyskane przez spółkę od Discovery Networks. Mowa o The Moonshiners: Official video game oraz The Animal Planet: Managerie. Obie gry oparte są o produkcje telewizyjne znane z anteny Discovery oraz Animal Planet. W obu wypadkach będą to projekty z gatunku symulatorów, wzbogacone o rozbudowaną narrację fabularną. cieszące się popularnością na całym świecie.

Jednocześnie Klabater pracuje nad grą o roboczym tytule Cyrk. Produkcja wpisuje się w cykl zainicjowany przez We.The Revolution oraz Help Will Come Tomorrow. Tym razem z zalanych krwią ulic Paryża i mroźnych syberyjskich bezdroży gracz zostanie przeniesiony do Ameryki u schyłku XIX wieku, a jego rolą będzie zarządzanie wędrowną trupą teatralno-cyrkową. Klabater zakończył już etap prototypu i rozpoczyna etap prac alfa. Wraz z początkiem przyszłego roku poda do informacji publicznej oficjalny tytuł i podstawowe informacji o produkcji.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane