CyberTarcza doceniona na Światowym Forum Szerokopasmowym

Roman PakotaAutor:

CyberTarcza znalazła się wśród tegorocznych zwycięzców konkursu Światowego Forum Szerokopasmowego (Broadband World Forum). Została uznana za najlepsze rozwiązanie operatorskie w dziedzinie bezpieczeństwa sieci.

CyberTarcza działa w sieci stacjonarnej i mobilnej Orange Polska chroniąc internautów przed powszechnym zagrożeniem, jakim phishing, wyłudzającym hasła do kont bankowych, czy dane do kont na portalach społecznościowych. W pierwszym półroczu tego roku zablokowała ponad 10,5 mln prób phishingu, zanim dotarły do urządzeń klientów, a w całym ubiegłym roku 11,5 mln. CyberTarcza unieszkodliwia również ataki złośliwego oprogramowania i komunikację botnetów, wykrywa próby przełamania zabezpieczeń infrastruktury klientów, jak również istniejące w niej podatności o największym poziomie ryzyka.

Mechanizmy CyberTarczy wykorzystują wiedzę i technologie oparte o sztuczną inteligencję. W przygotowaniu są kolejne moduły pozwalające na jeszcze lepsze reagowanie na zagrożenia w sieci. Ważną cechą CyberTarczy jest informowanie klientów, których urządzenia są zagrożone, o ryzyku wynikającym z tego faktu i sposobie poradzenia sobie z nim.

Klienci Orange Polska mogą także korzystać z usług CyberTarcza stacjonarna i CyberTarcza mobilna. Pozwalają one zarządzać bezpieczeństwem zarówno w domu, jak i w firmie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Słuchawki odporne na pot

Opublikowane przez - 16 października 2015 0
Genius wprowadził do sprzedaży nowy model słuchawek dla aktywnych. Zdaniem producenta HS-M270 powinny zainteresować zarówno okazjonalnych biegaczy, jak i osoby, które…