Darkest Dungeon 2 zapowiedziane! Nadciąga kontynuacja hitu!

Studio Red Hook Games ujawniło, że pracuje nad kontynuacją swojego znakomitego dungeon crawlera – Darkest Dungeon.

W 2016 roku zadebiutowała debiutancka gra kanadyjskiego studia Red Hook Games – Darkest Dungeon. Wówczas w skład studia wchodziło zaledwie kilku pracowników. Dzisiaj, liczący już kilkanaście osób zespół zapowiedział oficjalnie kontynuację swojego hitu.

Darkest Dungeon okazał się ogromnym sukcesem. Połączenie gry rpg i dungeon crawlera z niesamowicie wysokim poziomem trudności sprawiło, że gra początkowo wydana jedynie na PC obecnie dostępna jest na niemal wszystkich wiodących platformach. Co więcej, produkcja doczekała się kilku interesujących rozszerzeń.

Twórcy doszli do wniosku, że już najwyższy czas zapowiedzieć pełnoprawną kontynuację. W rozmowie z redakcją serwisu PC Gamer członkowie studia Red Hook Games zdradzili, że graczy czeka sporo zmian w stosunku do pierwowzoru. Przede wszystkim diametralnie zmieni się miejsce akcji – pierwszy zwiastun sugeruje skutą lodem krainę. Nowości pojawią się również w systemie bitewnym, wielce prawdopodobne, że oprócz dobrze już znanych graczom postaci pojawią się również nowe.

Niestety twórcy nie zdradzili kiedy możemy spodziewać się debiutu Darkest Dungeon 2. Wielce prawdopodobne, że drogą swojej poprzedniczki gra w pierwszej kolejności zadebiutuje na PC-tach w fazie wczesnego dostępu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Meizu MX6 już oficjalnie!

Opublikowane przez - 19 lipca 2016 0
Po wszystkich „przeciekach” i plotkach Meizu MX 6 zostało oficjalnie zaprezentowane. Czy było na co czekać? Przejdźmy od razu do…