Do końa 2021 roku Mediatek wprowadzi na rynek chipset 4 nm

Mediatek przeprowadził regularne rozmowy z inwestorami o zyskach, a podczas przeglądania swoich wyników z pierwszej połowy 2021 r. ujawnił również swoje plany na resztę roku. Jednym z głównych wniosków jest to, że kolejny flagowy SoC 5G firmy będzie oparty na procesie TSMC 4 nm i wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku. Pierwsze telefony działające na nowym chipie pojawią się już w pierwszym kwartale 2022 roku.

Informacje zostały udostępnione przez Bryana Ma, wiceprezesa agencji badawczej IDC. Jego przewidywania są takie, że chipset będzie dostępny dla telefonów, których cena przekracza 615 USD i 520 EUR.

Aktualnym topowym układem SoC firmy Mediatek jest Dimensity 1200, zbudowany przez TSMC w procesie technologicznym EUV 6 nm. Producenci OEM zwracają się do tego układu jako bardziej przystępnej cenowo alternatywy dla Snapdragon 888, który jest produktem Qualcomm, zbudowanym przez Samsunga w procesie 5 nm.

San Diego zwykle ujawnia swoje najnowsze chipy SD w grudniu, a plotki sugerują, że Snapdragon 895 będzie również oparty na procesie 4 nm, co oznacza, że ​​powinniśmy oczekiwać, że obie firmy będą rywalizować o tytuł „pierwszego chipsetu 4 nm na świecie” gdy tylko rok 2021 dobiegnie końca.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Google Pixel 2 potwierdzony

Opublikowane przez - 6 marca 2017 0
Zeszłoroczny debiut Google jak samodzielnego, pełnoprawnego producenta smartfonów okazał się być całkiem udany, to czego się wszyscy spodziewaliśmy zostało właśnie…