Do sklepu przez aplikację

Robienie zakupów wchodzi na nowy poziom. Przez internet znane jest od dawna. Bezobsługowe kasy też stają się coraz popularniejsze, szczególnie w sieciach super i hipermarketów. Ale czy będziemy robić zakupy w sklepie, w którym w ogóle nie ma obsługi i kas? Brzmi jak science fiction, ale jest to całkiem realne.

Take&GO to nowa sieć sklepów bezobsługowych, która zamierza w 2020 r. uruchomić sieć 20 lokali w Warszawie i Poznaniu – informuje serwis Naszemiasto.pl. W obiektach nie będzie obsługi oraz typowych kas, a zakupy zrobimy bez kolejek i kasowania produktów. Zrobi to za nas specjalny system zintegrowany z dedykowaną aplikacją w smartfonie.

Sklepy będą czynne całą dobę przez 7 dni w tygodniu, również w niedziele niehandlowe. Aby wejść, należy pobrać dedykowaną aplikację, zarejestrować się i podpiąć kartę płatniczą. Drzwi do sklepu będą otwierane kodem QR z aplikacji. Po zrobieniu zakupów wybrane produkty należy umieścić w punkcie płatności. Po chwili, bez potrzeby dodatkowego skanowania, na ekranie wyświetli się lista zakupów. W tym momencie trzeba ją zaakceptować i dokonać płatności. Kwota zostanie pobrana z karty. W razie potrzeby faktura zostanie wysłana na adres mailowy wpisany podczas rejestracji. Będzie także cały czas widoczna w aplikacji.

W sklepach Take&GO początkowo będzie dostępnych około 900 produktów. Głównie asortyment spożywczy i oferta dań gotowych, za to zabraknie papierosów i alkoholu. Co nie znaczy, że to się nie zmieni. Kierownictwo sieci zapowiada, że oferta ma ewoluować i być dostosowana do wymagań i potrzeb klientów.

Pomysł sieci Take&GO nie jest totalną nowością. Pod koniec 2019 roku Carrefour uruchomił tego typu lokal w Warszawie na Tarchominie. Na razie sieć przygląda się czy pomysł się przyjmie. Jeśli tak będą otwierane kolejne.

Technologia technologią, ale trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że otwieranie sklepów w takim formacie jest sposobem na „obejście” zakazu handlu w niedziele.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane