Dopłaty do elektryków tak, ale pod pewnymi warunkami

W ramach programu „Zielony samochód” można liczyć na rządową dotację, jeśli nabywane auto będzie miało napęd elektryczny. Jednak trzeba będzie spełnić kilka warunków. Te najistotniejsze, to: obowiązkowo przejechane minimum 10 tys. km rocznie, zakaz odsprzedaży przez dwa lata, 45 dni na załatwienie formalności po zakupie auta, w tym zrobienie cesji ubezpieczenia i stosowna naklejka (wg wzoru 40×104 cm) – informuje serwis Wysokienapiecie.pl.

Według serwisu z programu będą mogły skorzystać wyłącznie osoby fizyczne, które przez dwa lata nie będą wykorzystywać auta w działalności gospodarczej i nie wprowadzą go do ewidencji środków trwałych. Zakaz dotyczy także działalności rolniczej.

Kolejnym warunkiem otrzymania dofinansowania jest zakup samochodu w cenie do 125 tys. zł brutto. Droższe elektryki do programu się nie kwalifikują.

Dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego wyniesie maksymalnie 15% wartości auta, ale nie więcej niż 18 tys.750 zł. Obejmuje auta fabrycznie nowe, wcześniej niezarejestrowane i w pełni elektryczne, co wyklucza z programu pojazdy hybrydowe.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

No limit w Heyah na abonament

Opublikowane przez - 21 lipca 2015 0
Od dzisiaj, 21. lipca użytkownikom pakietu Smart XL Heyah proponuje usługę no-limit: na rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz Internet. Użytkownicy pakietu Smart…