Dopłaty do elektryków także dla użytkowników indywidualnych

Dopłaty do zakupu samochodów z napędem elektrycznym i wodorowym zakłada projekt zmian ws. cen prądu – informuje Centrum Informacji o Rynku Energii (CIRE). Z pomocy będą mogły korzystać osoby fizyczne nie wykonujące działalności gospodarczej

Celem proponowanej zmiany jest rozszerzenie o osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, które mogą uzyskać wsparcie na zakup pojazdów osobowych. To kategoria pojazdu zasilanych wyłącznie wodorem lub energią elektryczną.

Dotacje będą pochodzić ze specjalnego funduszu. Obecnie o wsparcie na zakup pojazdów występować mogą jedynie przedsiębiorcy i jednostki samorządu terytorialnego.

Według CIRE wsparcie dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej udzielane będzie na wniosek, do momentu wyczerpania puli przewidzianej na dany rok. Oznacza to, że pomoc będzie udzielana bez konieczności organizowania konkursu. Ułatwi to dostępność pojazdów elektrycznych i napędzanych wodorem.

Szczegółowe warunki udzielania i rozliczania dotacji dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej określi minister energii. Chodzi m.in. o wysokość dotacji biorąc pod uwagę sytuację finansową funduszu oraz rozwój rynku pojazdów elektrycznych.

zdjęcie otwarcia: Foter.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Walerian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Walerian
Gość
Walerian

Czy za przyozdobienie treści, sprowadzającej się do komunikatu – pięcioma akapitami – należą się redakcji brawa, że tak retorycznie zapytam? Cała treść sprowadza się do jednego zdania: Dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych obejmą również osoby prywatne. Pozostałość jest niemal bezsensowną paplaniną, która nie informuje w zasadzie o niczym. Czy to jakaś nowoczesna ornamentyka językowa, a jeśli tak to czemu zawiera indolentne skróty: „Celem (…) jest rozszerzenie (…) o osoby (…) które mogą uzyskać wsparcie”? Rozszerzenie czego? Jeżeli długości „artykuliku”, wówczas bardziej na miejscu byłoby rozszerzenie tego rozszerzenia… Wracając do meritum – w roli ozdobników lepiej spisałyby się np. ślaczki w… Czytaj więcej »

Powiązane

ZTE Blade V6 w Play

Opublikowane przez - 5 lutego 2016 0
Play wprowadziło do oferty smartfona ZTE Blade V6 Model posiada przycisk wstecz i multitaskingu, do którego można przypisać funkcje, jakie…

Huawei z nowym rekordem

Opublikowane przez - 28 grudnia 2016 0
Chiński producent niejednokrotnie podkreślał, że ma bardzo ambitne plany. Celem na ten rok było 140 milionów smarfonów dostarczonych na rynek…